Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Másnak is ennyire fontos a...

Másnak is ennyire fontos a mindennapi dohány megléte?

Figyelt kérdés

A párom 24 éves és cigaretta függő. Mikor nem dolgozik elég neki 1 doboz kettő napra. A munkában meg elszív akár 1 dobozzal is naponta.

Nem sajnálom rá a pénzt csak az egészségét féltem.

Hétvégén bementünk a városba sétálni, fagyizni egyet és nem szóltam neki de tök nyugodtan elszívott egy dobozzal -gondolom megszokásból- otthon vette csak észre hogy nincs már cigije. Kértem hogy kevesebbet próbáljon meg szívni, de folyton stresszel a munkahelyén, szemétszállító sofőrként dolgozik és idegeskedik azon,hogy mikor végez, odafigyeljen merre megy, GPS-t is figyelje stb.

Ma is elindult munkába a dohányát véletlen itthon hagyta, tegnap a kezembe nyomta a pénztárcáját, azzal az indokkal hogy nem visz magával nagy összeget csak annyit hogy vegyen magának útközben ételt meg kávét. Mivel itthon maradt a cigi, volt nála 1500forint és azt szépen el is költötte cigire.....miért nem kaját vett inkább rajta? Most éhezik de cigije meg van? Ennek van értelme.

Én nem dohányzom hál égnek, nem zavar ha cigizik de szerintem sokat szív és időskorára nem szeretnék vele kórházban nyaralgatni,mert a szervei tönkremennek.

Egyébként nem szereti ha szendvucset készítek neki mert mindig hazahozza őket, nem azért mert rossz az íze ,hanem azt kevésbé eszi,mint a péksütiket.

Mit tegyek vele? Úgy érzem beszélnem kéne vele erről , abból vita lenne mert nem érti meg hogy féltem. Mindig az a válasza ő nem kisbaba, tud magára vigyázni.

Remélem 20 év múlva is ezt fogja mondani


Mindketten 24 évesek vagyunk,ő a férfi


2020. júl. 25. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ilyen a cigi.
2020. júl. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 vantel ***** válasza:
63%
Igen,volt munkatársam rákos lett,megműtötték és kemozták soron kívül és nem sokra rá folytatta.
2020. júl. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Neki kell elhatározni h elhagyja, vagy csökkenti. Te nem hozhatod meg helyette ezt a döntés. Viszont ez erős függőség. Sokan csak nagyon nehezen képesek felhagyni vele...
2020. júl. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ajánlott minden évben tüdőszűrésen részt venni.
2020. júl. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem, mivel sose dohányoztam...
2020. aug. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!