Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyibe kerül egy (olcsóbb)...

Mennyibe kerül egy (olcsóbb) új pipa?

Figyelt kérdés
El szeretnék kezdeni pipázni, és érdekelne, hogy mennyiért tudok beszerezni egy kezdő pipát, és hol?

2020. júl. 27. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb dohányboltokban érdemes megkérdezni. Még véletlenül is lehet elfekvő készletük. Az egyik pipám 8000 forint volt, egészen komoly megbízható minőség, ami meghálálja ha karbantartják, örökbecsű darab, többet is megért volna.


A másik pipámat akciósan vettem, a csomaggal (dohánytáska, tisztító szét) együtt volt 4000Ft., ez kisebb és könnyebb, "kímélős", nem töltöm túl, nehogy leégjen, de neked első gyakorlópipának beválik egy ilyen is. (Legfeljebb mégis leég vagy tönkremegy mire rájössz.). Nekem ma már csak az a tartalék.


Ha egy gyakorlópipával kikísérletezted, hogyan kell, meg melyik fajta dohány ízlik, akkor utána azért döntsd el, hogy veszel egy komolyabbat, már ha maradsz a pipázásnál. Először csak félig, jó levegősen töltsd meg, ne tömd. Néhány hétig eddzed, várd meg amíg a kürtő belső falán védőréteg keletkezik. Ha már kívülről olyan forró, hogy kellemetlen megfogni, pihentesd.


Ha az olcsó gyakorlópipával kipróbáltál 6-8 féle dohányt, és kiválasztottad, hogy melyik ízlik a legjobban, a drága végleges pipával már csak azt az egy fajta dohányt használd. A pipa átveszi azt az aromát, és ezt ismét meghálálja.

2020. júl. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Esetleg tudsz ajánlani valami gyengébb, aromás dohányt?

2020. júl. 27. 17:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Cavendish típusúakat használok, éppen a kiforrott aromájú miatt. Személy szerint az Óbester márka a kedvencem, abból is csak a Cavendish fajtát (a sötétbarna csomagolásút) veszem.


Nem kell, hogy gyengébb legyen, inkább kevesebbet szívok.

2020. júl. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Ha budapesti vagy, akkor ajánlom figyelmedbe a Gallwitz szaküzletet vagy a Pipatóriumot. Mindkettő pipákkal foglalkozik, ott biztos tudnak segíteni mindenben.
2020. júl. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem hosszú távon sokkal többe, mint egy jó futócipő, futónadrág és futópóló. ;-)
2020. júl. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A futás sem hangzik rosszul, de nem értem, hogy ezt most miért kell?!?

Ettől jobban érzed magad, hogy megmondod másnak hogy mi a tuti?

Ha szerinted te annyira frankó vagy, akkor miért ülsz a Gyakori Kérdések előtt és válaszolgatsz hülye kérdésekre ahelyett, hogy futnál?

Idegesítő...

Törődj a saját életeddel!

(Habár legalább a kérdésre válaszoltál...és valószínüleg jó szándékkal, de ez nem érdekel.P)

;-)

2020. júl. 28. 11:38
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

:)

Nem mondom meg, hogy mi a tuti. - 4 hónapja fáj az achilles ínam sajnos....... :(

Jó szándékkal és némi humorral igyekeztem. Jó eséllyel nem tántorít el, tudom, de a semmittevés is jobb, mint dohányozni. Szerintem ez könnyen belátható.

Nem tudom, mennyibe kerülhet egy olcsóbb pipa.

Az illata (szaga) egyébként már-már szinte jó! Nem egy büdös bagó, az már biztos!

2020. júl. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nekem is volt, hogy fájt az achilles ínam néhány hétig, kerékpározástól. Nagyon rossz volt, járni is nehezen tudtam, aztán szerencsére elmúlt. Keress rá, hogy achilles torna/ achilles rehab exercises/ achilles tendonitis. Talán találsz valamit, ami segít.

Nem tudom, hogy ettől múlt-e el nekem, de én azt csináltam, hogy a fájós lábamat lábujjhegyre tettem (a súlyom nélkül!) aztán folyamatosan ráhelyeztem a súlyomat és visszaengedtem a földre. Annyi, hogy ne az izmaiddal nyomd fel magad lábujjhegyre, mert attól nekem fájt. Nem tudom, hogy neked segít-e, de egy próbát megérhet.

A pipázásról pedig annyit, hogy sok pipás nem is tartja magát dohányosnak, ugyanis a pipafüstöt nem szokták letüdőzni. Ami egyből egy jópont, mert nem szeretném szétcseszni a tüdőmet. A második jópontot te is írted, hogy jó az illata (egyébként én valamiért a rendes dohány illatát is van amikor szeretem, pedig még a dohányosok is azt mondják, hogy büdös... furcsa.)

Továbbá a pipázásban van valami...valami. Nem tudom megfogalmazni, de vonz a dolog. De ami a legjobban vonz benne, az a pipakészítés. Nemsokára fogok indulni, hogy vágjak fát és megfaragjam életem első pipáját.

Tudod, nincs sok életkedvem, ezért meg szeretnék ragadni mindent, ami tetszik az életben, és ezért nem nagyon érdekel, hogy azt mondják a dohányzás egészségtelen(,habár a pipázás sokkkal egészségesebb a ciginél.)

A depresszió van olyan egészségtelen, mint a dohányzás. De valamiért az senkit sem zavar...

2020. júl. 28. 15:09
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

Köszi. Próbáltam sok mindent. Már múlik. A gond a sok vezetéssel van - pont a jobb lábam. Így muszáj terhelnem és kicsit mindig visszaesik.

Hiszed vagy sem - a kerékpározás pont használt neki! Nem is értem. Talán erősíti.

Csináld, ami jól esik! A szájrák azért befigyel a nem letüdőzésnél is - de nemdohányos is lehet tüdőrákos, szóval nem törvényszerű semmi sem.

2020. júl. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!