Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Velem van a gond, hogy nem...

Velem van a gond, hogy nem múlik sehogy a cigi vágy? Már nem is fog elmúlni?

Figyelt kérdés
Eltelt 9 nap cigi nélkül de nincs olyan perc, hogy ne jutna eszembe. Mindig ideges vagyok, türelmetlen, semmit nem bírok csinálni, alig merek kajálni, mert úgy csak jobban kívánom, nem tudok aludni, mert álmomban is csak cigizek és lassan megőrülök. Pedig van itthon biztonsági cigi, csak próbálom még húzni. Szerintem ez így nem fog összejönni, mert agyban jobban összeomlok cigi nélkül, mint testileg a cigivel. Ha választanom kell, akkor inkább legyen a cigi, mint a depresszió...

2020. aug. 9. 23:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a nikotinhiány. Ez még hosszú hónapokig így lesz. Tarts ki!

Ha megkínálnak, utasítsd vissza. Kerüld az olyan élethelyzeteket,

amikor mindig rá szoktál gyújtani.

A cigaretta az idegrendszert is roncsolja. Csak a depressziód miatt említem.

[link]

2020. aug. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Mi a teendő, ha valaki már letette a cigarettát, de hirtelen rátör a vágy, hogy újra rágyújtson?

Érdemes jó előre számba venni, hogy melyek azok az ingerek – például a kávézás, a baráti összejövetelek, az italozás –, amelyek kiválthatják a dohányzás utáni késztetést. Bizonyos szokásokon változtatni kell: aki például megszokta, hogy ebéd után rágyújt, az a cigaretta helyett mosson fogat, vagy fogyasszon el egy almát.

.

A figyelmet kellemes tevékenységekkel – kertészkedéssel, zenehallgatással – tanácsos elterelni.

.

A dohányzás utáni sóvárgás egyébként néhány hét alatt csökken, tehát minden egyes füstmentes nap közelebb visz a sikerhez."

2020. aug. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 classicnibba válasza:
bírd ki ne próbálj meg mégegy szálat elszívni szokj le végleg sok sikert
2020. aug. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az elvonasi tunetek álltalában 2 hetig tartanak utána fokozatosan jobb lesz.
2020. aug. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az első pár hét szar, nekem ez a 8ik hónap cigi nélkül és hogy mondjam már csak egy rossz emlék számomra, de persze én is még jártam azt az utat nem volt kellemes de ki lehet bírni (10 évig cigiztem napi másfél doboz)
2020. aug. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Legyél kemény. Kb 2 hónap. De ne gyúts rá
2020. aug. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Kudzu gyógynövény segíthet.
2020. aug. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Eltelt 9 nap cigi nélkül de nincs olyan perc, hogy ne jutna eszembe."


Valójában ez a baj. Olvastam egy nagyon jó írást valahol arról, hogy mi a különbség egy dohányos és egy nem dohányos között? Nem az, hogy az egyik füstöl a másik pedig nem, hanem míg egy dohányosnak folyton a cigaretta van a gondolataiban, egy nem dohányosnak eszébe sem jut. Ez tényleg igaz. Egy drogos egész nap az anyagon pörgeti a gondolatait, míg te aki nem drogozol, egyik nap se jut eszedbe mondjuk a kokain. Szerintem minden tevékenység egyébként sokkal nagyobb lelki/agyi teher mint fizikai. Én dohányzom még, tervben van a leszokás, de pl annak ellenére hogy sokat dohányzom, van amikor azért gyújtok rá, mert bevillan hogy "jaj, elfelejtettem rágyújtani, már 1 órája nem cigiztem". És azalatt az 1 óra alatt nem hiányzott. Viszont ha nem tudnék, a következő X percben csak arra gondolnék, hogy mikor gyújthatok rá újra. Míg ha ismét elterelődik a figyelmem, lehet megint nem jut eszembe fél órán keresztül. De persze a folyamatos kötöttség sem jó, szimplán meg kell tanulni semmit sem csinálni. Ez nem egy leszokás alatt, hanem alapból nehéz a mai stresszes világban. Mindig menni, tenni, venni. Képtelen manapság az ember csak úgy ülni/feküdni, és merengeni, relaxálni és nem csinálni semmit.

2020. okt. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!