Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nem túl erős dohányosként már...

Nem túl erős dohányosként már jó ideje foglalkoztat, hogy letegyem. Alkalomhoz akartam kötni, persze nem ment, de nem is volt nagy elhatározás. Most spontán úgy alakult, hogy 5. napja nem gyújtottam rá. Mire számíthatok? Bővebben lent...

Figyelt kérdés

Közel 30 éve (basszus!) dohányzom különböző mértékben, nagyon erős sose voltam. Amennyire visszaemlékszem reggel és napközben semmi, este azonban 2-6 szál között ment. Buliban sokat, többnapos buliban 2-4 doboz is akár, de utána viszont 2-3 napig nulla.


Szóval most 5. napja nincs semmi, eddig nem is volt túl nagy a kísértés és a vágy. De most jön a hétvége, dohányos vendégek, buli, sör, bor, pálinka. És most érzem, hogy nagyon kéne. Csak 1-2 szál.


Annyira azt érzem, hogy már sikerült, nem dohányzom, csak elszívom azt a párat.

Ezek egy függő tipikus önmegnyugtató, önbecsapó gondolatai?

Bár még nem kellett függőségtől megszabadulnom, nem ismerem az elvonási tüneteket. Talán most kezdődik?


Szeretek cigizni. Nekem nem megy idegből, ha feszültség van eszembe sem jut. Nem tudok úgy cigizni, hogy nem is figyelek rá. Hazaérek, leülök, vége a napnak, na gyújtsunk rá. Persze ez egy egészségtelen dolog és egy magamnak támasztott hülye igény vagy vágy, ami könnyen kielégíthető.

Csak nem tudom magam elképzelni, hogy nem dohányzom semennyit.

Na összevissza csapongok már, bár jó terápia, hogy leírom.


Volt valaki hasonlóban?

Mik lesznek még a fázisok?

Ha csak egyet is engedek elbukok?



2020. aug. 14. 10:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Annyira azt érzem, hogy már sikerült, nem dohányzom, csak elszívom azt a párat. Ezek egy függő tipikus önmegnyugtató, önbecsapó gondolatai?"

- 100%-ig önbecsapás. Ha nem függő akkor nem nyugtatnád magad ilyenekkel.


"Szeretek cigizni."

- azért szereted mert függő vagy


"Csak nem tudom magam elképzelni, hogy nem dohányzom semennyit."

- ezzel szerintem minden dohányos így van


"Mik lesznek még a fázisok?"

- a fázisok az, hogy kb 1-1.5 hónapig elég gyakran lesz nikotinéhséged. Vegyél nikotinos rágót ami nem olcsó de még mindig jobb mint a cigi, aztán ha jön a roham akkor rágj el egyet. A 4mg-os rendesen megüt, szerintem elég a 2mg-os is. Sokat ne egyél belőle mert akkor pont a nikotinfüggőséget nem küzdöd le.


Nekem rengeteg próbálkozásom volt a néhány órástól a 3 hónapig mindenféle mire sikerült abbahagynom. Ennek 6.5 éve remélem már nem megyek vissza rá.


Ha rápöffentesz akkor szerintem az a próbálkozás már nullás, kezdheted újra számolni a napokat. Haverommal együtt kezdtük a leszokást, 4 év után egy buliban rágyújtott és onnan minden átmenet nélkül azonnal visszament a korábbi adagjára.


A cigaretta egy rohadt erős függőség, az nem úgy van, hogy te 5 nap után már le vagy szokva. Az egy évet olvastam én olyan időtartamnak ami után már az emberek többsége nem megy vissza.


sok sikert.

2020. aug. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi!
2020. aug. 14. 15:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Max 2 hétig van nikotinéhség. Én nem ajánlom se a rágót, se a tapaszt, semmi mást, amivel nikotint adagolsz, mert azzal csak meghosszabbítod az elvonási szakaszt. 2 hétig vannak gyötrő elvonási tünetek, ha eltereled a gondolataidat, elfoglalod magad, akkor hamar túl leszel rajta. Utána még mindig ott lesz a pszichés kényszer, de az már elég könnyen uralható és leküzdhető. Szóval nincs egy év, 14 nap van. Onnantól megszabadultál a testi függés részétől, és a rá következő időtartam már csak tőled függ. Én tudom miről beszélek, 13 évig szívtam. A 2 hetet pedig nem hiába írják mindenhol, azután éreztem én is úgy, hogy teljesen jól meg vagyok már. Az 1 szál cigi teóriát nem tudom hová tenni, mivel én egyre csak jobban és jobban éreztem magam, azóta sem fordult meg a fejemben, hogy bármikor újra rá kéne gyújtani.
2020. aug. 17. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!