Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nem tudok dönteni,mindenki...

Nem tudok dönteni,mindenki mást mond?

Figyelt kérdés

3 éve cigizek napi 6-7 szálat de e cigire szeretnék váltani,majd azután teljesen letenni a cigit.

De nem tudom eldönteni hogy melyik a jobb mert mindneki mást mond az e cigiről,a neten is,az ismeretségi körömből is.

Valaki azt mondja hogy károsabb mint a sima cigi,valaki meg azt hogy egy kicsit egészségesebb mert nem kátrányt meg füstöt hanem gőzt szívsz be.

Melyiknek lehet hinni?

Tényleg kevésbé ártalmasabb az e cigi?Érdemes lenne vennem egy e cigit?



2020. aug. 24. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
Az elektromos ugyanúgy káros, a nikotin ugyanúgy megvan, bár a dohányfüst és kátrány hiánya miatt kicsit jobb, de ugyanúgy rendkívül egészségtelen.
2020. aug. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem károsabb.

miért lenne károsabb,ezt sose értem.

szerintem szívd nyugodtan jobb mintha analóg cigit szívnál.

2020. aug. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
41%
Inkább iqos-t.
2020. aug. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nem károsabb, de azt elmondanám, hogy egy olyan embert se ismerek, akinek sikerült így leszoknia.. sok ismerősöm/barátom próbálta, a végére rászokott az e-cigire/iquos-ra is a klasszikus cigi mellett :D ha le akarod tenni a cigit, ne agyalj rajta, tedd le most és olyan pótcselekvést keress helyette, ami nem a cigizésre emlékeztet.. akármilyen nehéznek tűnik, ez a legkönnyebb megoldás. Ha erős jellem vagy, kicsit megkönnyíti a leszokást, ha tartasz magadnál egy doboz cigit, nyugodtabb vagy a tudat miatt, hogy bármikor rágyújthatsz, így kevésbé fogod kívánni, ez saját tapasztalat és sok embert ismerek aki szintén ezt tapasztalta.
2020. aug. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%
Felejtsd el az e-cigit, a kudzu gyógynövény segíthet.
2020. aug. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne. Akkor egy másik függőséget lesz. Ne szíved azt sem. Kemény lesz de az a 2-3 hónap letelte után nem is fog kelleni
2020. aug. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a sima cigiről áttértem az e cigire amit szintén nem tudtam letenni tehát nagy leszokást ne várj tőle. Viszont megszűnt a köhögés, rekedtség, stb. Szóval saját tapasztalataim alapján kevésbé káros azonban sokkal több nikotint viszel be mert azt non stop szivod ami káros lehet a szivedre egyszer megmértem a vérnyomásom azutan, hogy teleszivtam magam hat jó magas volt. Végül úgy szoktam le, hogy elkezdtem nikotinos rágót használni. kb 2 evig voltam tiszta de most visszaszoktam az e cigire, elég volt párszor beleszivni a haveroméba, mentem is venni újat magamna, mert végül is egyszer élünk nem? Azóta nem is probálkoztam a leszokással.
2020. aug. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!