Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van itt olyan exdohànyos, aki...

Van itt olyan exdohànyos, aki szerint az, hogy valaki nem tud leszokni, csupán emberi gyengeség?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy van-e itt olyan, aki korábban akár évekig is dohányzott, majd úgy döntött, hogy az egészsége többet ér és ezért viszonylag könnyen le is tudta tenni a cigit? Aki szerint az hogy valaki nem tud leszokni csak kifogás és akarat gyengeség?

2020. aug. 26. 08:15
1 2
 1/11 anonim válasza:
86%

Ez leginkább elhatározás kérdése. Nem feltétlenül emberi gyengeség.

Én 2,5 évig dohányoztam és a nagymamám folyton rosszallóan nézett rám mikor dohányoztam. A fizetésem is csekély volt és az is a cigi ellen szólt.


Nekem úgy sikerült, hogy egy reggelen rágyújtottam és rossz lett a közérzetem. Majd jött a kérdés magamtól, hogy kell ez nekem minden reggel mikor rágyújtok? Meg büdös is vagyok tőle és az edzéseket sem bírom.

Pedig akkor nem is erőltettem magam arra, hogy leszokjam a cigiről.

Ráadásul még maradt 10 szál cigi a dobozban, kidobni nem szerettem volna

inkább odaadtam egy dohányos ismerősömnek.

2020. aug. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
94%
A leszokás annyi, hogy egyszerűen nem gyújt rá többet az ember. Egy elhatározás, ami mellett kitartunk. Nem bonyolult.
2020. aug. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Pótcselekvés, unaloműzés, megszokás. Elhatározás kérdése az egész.
2020. aug. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A cigarettáról bizonyítottan ugyanolyan nehéz lejönni, mint a heroinról.

Erős fizikai és még erősebb pszichés függőséget alakít ki.

Kevesebb és kisebb mértékű az elvonási tünet, mert a heroinnál halucináció is lehet meg összecsinálod magad.

De maga a leszokás ugyanolyan nehéz, persze nem egyes embert nézve, hogy a Pista meg a Lajos egy nap alatt letette.

2020. aug. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
u.i. én is leszoktam 8 év dohányzás után
2020. aug. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Megszokás, és sokan nincsenek is rákényszerülve. Évek óta dohányoztam, amikor kórházba kerültem kb 2 hónapra. Kérdeztem, hogy hogyan, hol lehet itt dohányozni. Ja, sehogy, sehol. Pár napig nem találtam a helyemet, de hozzászoktam, és otthon se gyújtottam rá. Ha valakinek a sivatagban fogy el a cigije, ott sem tud rágyújtani, de ettől nem lesz semmi baja.
2020. aug. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak is akarat kérdése, én 20 évi bagózás után tettem le egyik napról a másikra.

Akkor már napi 2 dobozzal ment el és én leakartam szokni.

Le is szoktam és semmi ilyen hülyeség mint itt előttem irnak hogy hallucináció meg ilyen, semmi se volt.

Én magam meglepődtem hogy mennyire nem hiányzott utána.

2020. aug. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A cigiről leszokni a világ legegyszerűbb dolga. Nekem hetente sikerül. :-))


Viccet félretéve 28 éve tetem le a cigit, amikor az alkoholista életmódommal is szakítottam. Menedzseralkoholista voltam, aztán később már hétvégén is piáltam. Sűrű és hajszolt életem volt, átlagban három doboz cigit füstöltem el naponta, így természetes volt, hogy amint rágyújtottam, megkívántam a piát is. Ezért aztán - hogy stílusosan fejezzem ki magam - egy füst alatt szoktam le mindkét szenvedélyemről.

2020. aug. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez segíthet a leszokásban: [link]
2020. aug. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Akaraterő kell a dohányzás abbahagyásához, mivel függőséget okoz. A cigizés enyhe kábítószer-fogyasztás. A stimulálószerek közé tartozik az alkohollal együtt. Ráadásul különféle szervi betegségek kialakulásának elősegítője.

Leghatásosabb és eredményhez vezető módszer az egyik napról a másikra történő abbahagyás. Viszont egyénfüggő módon okoz elvonási tüneteket, kinél gyengébbet és kevesebb ideig tartót. Átlagban három hét a szenvedés. Utána már való nem hiányzik még akkor sem, ha dohányfüstöt érzünk.

Veszélye, hogy leszokni nem lehet, meggondolatlanul egy ismételt rágyújtástól újra dohányzóvá válunk.

2020. aug. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!