Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ki szeretném próbálni a...

Ki szeretném próbálni a cigit, és kíváncsi lennék a tapasztalataitokra. Hogy csináljam, letüdőzzem vagy ne? Milyen mellékhatásokra számíthatok? Nektek milyen volt az első cigizés? Hány évesen próbáltátok ki először?

Figyelt kérdés
Leszögezném, hogy nem szeretnék rászokni, tudom, hogy nagyon káros. Nem is menőzésből csinálnám, egyszerűen csak kíváncsi vagyok, hogy milyen. Szóval értelmes válaszokat várok, köszi <3

2020. szept. 15. 16:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Szar lesz, marni fogja a torkod, valószínűleg köhögni fogsz tőle. Elsőre lehet, nem is bírod majd az egészet elszívni. Gyengét próbálj, mert mondjuk egy piros Marlbitól behorpad a homlokod.
2020. szept. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha van rá mód, inkább a vízi pipát próbáld ki, az kevésbé fog kiütni, szinte megsem érzed, én legelsonek mentolos cigit szívtam amit bekellett nyomni a szűrőn bár asszem mostmár nincs olyan de nemtom,nem cigizem. Köhögni nem biztos hogy fogsz, de a torkod marni fogja,szerintem nem fogod élvezni. Ha már szivod,inkább tudozd le, ha nem teszed sokkal nagyobb az esélye hogy szajrakot kapsz,persze nem egy szàltól.
2020. szept. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Nem fog jólesni.
2020. szept. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben letüdőzném. Szédülni fogsz, lesz egy kicsi hányingered is, ha egyszerre sokat szívsz akkor a hányás se kizárt, de az ritka, a köhögés viszont nem. Amikor én először cigiztem, letüdőztem, és szédülni kezdtem, szerencsére 5 percen belül enyhült, ekkor voltam 17. Remélem segített.


U.I.: nem annyira szar mint amennyire itt lefestik sokan.

2020. szept. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 kretens ***** válasza:
94%
Szerintem ki se próbáld.Én már harminc éve dohányzóm és abból a pénzből amit cigarettára költöttem eddig és félre tettem volna akkor most az életem hátralévő max 20-évében luxuskörülmények között élhetnék.Ja és vigyázz.Olyan mint a sör.Először rossz de aztán szinte észre se veszed hogy az életed részévé válik.Nehéz leszokni róla sőt szerintem a jelenlegi cigarettákról nem is lehet csak abbahagyni egy ideig.Biztos hogy van bennük valami kimutathatatlan anyagkeverék ami lehetetlenné teszi a végleges leszokást mert az agynak azt a részét stimulálja ami az akaratunk ellenére lehetetlenné teszi.
2020. szept. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel kijelentetted, hogy nem akarsz rászokni, ne próbáld ki, mert úgy jársz, mint én. 1999-ben kipróbáltam azzal a kijelentéssel, hogy sosem fogok rászokni. Piros multit próbáltam, ami 0,8 mg-os. Letüdőztem és se nem szédültem, se nem köhögtem. Piszkosul jól esett. Az első gondolatom az volt: úristen, ez az az érzés, amit egész életemben kerestem!

Azóta is szívom. Eleinte csak napi 1, majd napi 3, majd napi 5, és így tovább napi 2 dobozig. Valószínűleg azért ment fel ennyire, mert tiltoták otthon és amint kiléptem az utcára, cigiztam. Hiába nem kellett, nem kívántam. Az volt bennem, hogy el kell szívni, amennyit lehet, mert ha hazaérek, akkor nem fogok tudni.

Most már sok éve napi 1 dobozra beálltam. Szeretem az ízét, szeretek cigizni, de utálom, hogy ezt csinálom. A pénz egy dolog, de már a mindennapokban is érzem a káros hatásait, ami sokkal rosszabb.

Szívesen sportolnék, de nem bírok. 10 méter úszás után elsüllyedek. 5 méter futástól kiszakad a tüdőm és remeg mindenem. Nincs állóképességem.

Most 1 hete áttértem Iqos-ra, azóta nagyon rosszul esik a rendes cigi. Arra apellálok, hogy ezzel könnyebb lesz leszokni, mivel annyira nem jön be és a vele járó macerát sem szeretem, de legalább a napi nikotint megadja. Ebből már most kevesebbet szívok.

2020. szept. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#5, köszi, a sör hasonlatot, szerintem nagyon jó.

Én is emlékszem, hogy valami férfitársaságban voltam 13 évesen, és kihoztak nekem egy üveg Szalon sört, még a régi tiposút. Majdnem hánytam tőle, ráadásul nem volt jól behűtve, de nem mertem nem inni, mert ciki lett volna.


Azóta nagyon megszerettem a sört.


A cigivel is így voltam, mint a kérdező: hogy én biztosan nem szokok rá, meg csak buliban 1-2 szál a társaság kedvéért.


Utána meg kb fél évvel mondtam, hogy akármikor le tudok ám szokni, ha akarok, csak kocadohányos vagyok, semmmi gond. Kb 7-8 szálat szívtam akkor naponta a haverokkal az iskolaudvaron, meg hazafelé.


Apám, amikor megtudta, hogy bagózom, azt mondta, hogy ha kibírom fél évig bagó nélkül, akkor megkapom a Playstationt (az első akkor jelent meg, iszonyat drága volt, és nagyon vágytam rá.) Na, akkor jöttem rá, hogy nem tudok leszokni. 18 voltam.


Azóta is szívom, most napi 1 doboz megy, de volt az másfél-kettő is kb. 5 éve tudtam csökkenteni az adagot.


Én is csak ki akartam próbálni.

2020. szept. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Régóta dohányzok szerintem próbáld ki, egy próbát megér aztán eldöntöd,hogy folytatni szeretnéd vagy sem!

Szerintem először sofi lihtot próbálj ki az a leggyengébb fajta,és azzal megpróbálhatod a letüdőzést.

Először köhögsz majd mint az állat!

Aztán egyre ritkábban köhögsz utána meg már az van benned na még na még na még, aztán szépen rászoksz!


A mellékhatása annyi lesz mindig megőrülsz ha fél óránként nem kapod meg a nikotin adagodat,és az elég szar érzés,nyilván anyukádéktól is kapsz majd ha rájönnek,hogy dohányozni kezdtél!

Szóval ha kiakarod próbálni próbáld,de 1 szállnál többet szívj el soha többet!

2020. szept. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Ja És 16 évesen próbáltam ki először.Előző voltam
2020. szept. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%
Vegyél valami ócskát, memorizáld, hogy vacak, semmi jó nincs benne, aztán dobd el jó messzire. Ha nem akarsz életed végéig plusz adózni a cigi árának 54,8 százaléka jövedéki adó, 21,3 százaléka áfa. És 50 év múlva nyugtázhatod minimum 20 milliót megspóroltál. Vagyis többet, mivel lehet orvosokra is kell költened, meg gyógyszerekre.Én is kipróbáltam, igaz 35 éve,mondjuk minőségi cigi volt, még a nevére is emlékszem Dunhill.
2020. szept. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!