Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az olyan színésznők, mint...

Az olyan színésznők, mint Hina Khan vagy Vidya Balan, akik soha életükben nem dohányoztak a dohányos szerepük előtt és nem is szeretik a cigarettát, miért igazi cigit szívtak a szerep kedvéért, miért nem színész kellék hamis cigarettát?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy Hina Khan asztmás és annyira gyűlöli a cigarettát és nagyon fél tőle, hogy kirohan a szobából ha valaki rágyújt és mindig megkéri az embereket, ha dohányozni szeretne, menjen ki és ott csinálja. Még a rendező is felajánlotta neki, hogy nem kötelező cigiznie, akár ki is lehet törölni a forgatókönyvből. De a színésznő ragaszkodott hozzá és igazi cigit szívott a szerep kedvéért.


[link]


Másik szituáció, hogy Vidya Balan láncdohányos lett a dohános szerep kedvéért, pedig előtte sohasem szívott egy szállal sem. Mégis úgy gondolta, hogy a szerep kedvéért rászokik és fontos célnak tartotta, hogy egy egész doboz cigit el tudjon szívni.


[link]


Félre értés ne essék, én nagyon tisztelem, hogy ez a kettő színésznő olyan komolyan veszi a szerepüket, hogy ilyen áldozatra is képesek voltak. Számomra Hina Khan egy hősnő, főleg mert szembenézett a félelmével, retteg a cigarettától, mégis megtette. De azt nem értem, hogy miért igazi cigit szívtak ezek a színésznők? Mikor már létezik színész kellék cigi is, ami nem igazi és nem is veszélyes. Miért dohányoztak igazi cigarettával, amikor már létezik erre egy alternatíva? Ez így nem fölösleges áldozat a részükről?



2020. szept. 20. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Most a kérdezőtől és a kérdéstől függetlenül: mind a kettő valami indiai színész, ez elég sokat elmond az ottani felfogásról, az emberek gondolkodási "fejlettségéről".
2020. szept. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

16:37


Igazából azt nem értem, hogy igen, színészi beleélés, de mondom, erre létezik már egy teljesen hiteles és széles kőrben népszerű módszer, a színész kellék cigaretta. Főleg azt nem értem, hogy Hina Khan asztmás és még a rendező is aggódott az egészségéért, mégis maga a színésznő ragaszkodott hozzá. Talán azért, hogy ő szembe nézzen a félelmeivel, a szerep pedig csak egy ürügy volt neki erre? Mert olvastam, hogy nála a dohányzós szerep azt hozta ki, hogy csak megerősítette a hitében, soha életében ne dohányozzon a való életben, mert rossz dolognak tartja.


Viszont szerintem ez egy fölösleges dolog volt a részükről. Ilyen alapon, ha a színész egy olyan karaktert alakít, aki sajnos valamilyen oknál fogva elveszítette az egyik végtagját, aki ő is levágja a sajátját? És nem csupán indiai színésznőknél volt ez a szituáció, Abigail Spencer, aki egy amerikai színésznő, ugyanúgy sohasem dohányzott a dohányos szerepe előtt, de amikor megkapta a színészi feladatot, ő is igazi cigit szívott a szerep kedvéért.


[link]

2020. szept. 20. 16:56
 3/3 anonim ***** válasza:
#3 Mint mondtam, az ottani emberek teljesen máshogy gondolkodnak, le vannak maradva egy 100 évvel. Nincs mit ezen csodálkozni, más kultúra.
2020. szept. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!