Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért szégyen az, hogy én...

Miért szégyen az, hogy én udvariasan megkértem a barátaim, ne dohányozzanak a közelemben? 26F

Figyelt kérdés

Teljes mértékben tiszteletben tartom, ha valaki felnőtt emberként úgy dönt, dohányozni szeretne. Ez az ő egyéni döntése, én ezt maximálisan tiszteletben tartom. Sohasem szólnék bele senki életébe, ha ő így boldog, hogy dohányzik, akkor nyugodtan csinálja.


Nekem viszont egyetlen kérésem volt a barátaim felé: amikor találkozunk hétvégén, akkor ne a közelemben gyújtsanak rá. Akkor én elköszönök tőle, bemegyek addig egy boltba míg végez, vagy sétálok egyet.


Azért kértem meg a barátaim erre, mert én nem dohányzom és nem is szeretnék és engem nagyon taszít a dolog, rosszul vagyok tőle. Én egészségesen élek és ezt szeretném megőrizni. Tényleg csak ez az egyetlen kérésem, hogy amíg dohányzik, én addig hagy menjek el máshová, amíg ő nyugodtan elszívja.


Viszont szombaton az történt, hogy találkoztam az egyik barátommal és ő hozta az egyik ismerősét. A kedvenc bevásárló központunkban voltunk és jókat beszélgettünk (bár az ismerőse nem volt kedves velem már az elejétől fogva) és szólt a barátom, "Szeretnék kimenni egy cigarettára!", mire mondtam hogy "Rendben, én addig megvárlak téged a könyvesbolt előtt."


Erre elkezdett szapulni és sértegetni engem a barátom ismerőse, hogy ez mennyire aljas és lúzer dolog tőlem, szégyen amit csinálok és hogy ez gáz. Aztán mondta, hogy jó, én addig rohadjak itt bent a könyvesbolt előtt, ő addig kimegy a barátommal beszélgetni, mert bár ő sem dohányzik, ő nem finnyás egy kis cigi füst miatt és ő velem ellentétben férfi. Aztán az úgynevezett "barátom" is beszállt ebbe a dologba és ő is elkezdte mondani, hogy ez gáz és nem így kéne lennie és hogy mondta nekem, "Élhetetlen vagy!". Borzalmasan éreztem magam.


Amikor visszajöttek, közöltem velük hogy köszönöm szépen, de nekem mára ennyi elég volt, én megyek haza. Nagyon rosszul éreztem magam és bántott az egész szituáció, úgyhogy el is búcsúztam tőlük és elindultam haza sétálni. Nagyon fel voltam zaklatva. Azóta nem beszéltem a barátommal Facebook-on és nincs is nagyon kedvem hozzá, úgy őszintén.


Szerintem aki nem tudja elfogadni nálam ezt az egyetlen kérésem dohányzás kapcsán, az nem is igazi barát. Szerintem egy igazi barát megértené ezt. Én tiszteletben tartom ha valaki dohányzik, csupán annyit kérek, ne a közelemben csinálja, mert én nem szeretem. Mi a probléma ezzel, ez miért szégyen a részemről?



2020. szept. 23. 19:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Ez egy ismerőse a barátodnak, nem a barátod.

A barátod mit reagált?

2020. szept. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyűlölöm a cigarettát és átérzem a helyzetedet. De most ezek után remélem, hogy nem gondolod, hogy a barátod még a barátod. Bunkó, alpári viselkedés és felejtsd is el.
2020. szept. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

19:13


Leírtam a kérdésemben, hogy "Aztán az úgynevezett "barátom" is beszállt ebbe a dologba és ő is elkezdte mondani, hogy ez gáz és nem így kéne lennie és hogy mondta nekem, "Élhetetlen vagy!". Borzalmasan éreztem magam."


Szóval nem támogatott engem, hanem éppen ellenkezőleg. Ő is elkezdett sértegetni. Nekem ez borzalmas volt! Annyira rosszul éreztem magam, hogy (1) Szerintem egyik személlyel sem szeretnék többet beszélni kettejük közül (2) Meg fogom kérdezni mindegyik barátom, hogy kinek probléma, ha nem megyek beszélgetni vele, amíg ő dohányzik. Megkérem őket, hogy legyenek őszinték velem. Ha valakinek problémát okoz, én akkor elköszönök tőle örökre. Nem szeretnék hasonló élményt átélni soha többé...

2020. szept. 23. 19:18
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Lehet úgy értelmezni, hogy ők szégyellik magukat egy nemdohányzó társaságában.

Aki függő, szereti úgy hinni, hogy mindenki más is az, ez megnyugtatja, felmenti őket önmaguk előtt.

Szerencsére Magyarországon javulnak a dohányzási statisztikák, ezért csak elszigetelt kis közösségek tudják fenntartani ezt az illúziót, no meg az önbecsapás.

2020. szept. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

#4-esnek: "ők szégyellik magukat" - szerintem akkor épphogy az lenne a baj, hogyha kimenne velük.

Kedves kérdezőnek: Nekem ilyen többé nem a barátom, még akkor sem, ha nem így gondolta, csupán a haverjánál akart bevágódni.

Részvétem.

2020. szept. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Hát igen, minek ellenség ha az embernek ilyen barátai vannak? Komolyra fordítva a szót, teljesen igazad van, úgy tűnik értelmesebb vagy a "barátaidnál". "ő velem ellentétben férfi" - ha passzív dohányosként kell károsítani az egészségem ahhoz, hogy igazi férfi legyek, inkább nem leszek az, erre nem lehet mást mondani. Persze lehet, hogy a "barátod barátja" azt sem tudja, milyen káros egészségügyi következményei vannak a dohányzásnak, ha az egyetlen érv, hogy ő "nem finnyás egy kis cigi füst miatt".
2020. szept. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
6: De rá van írva a dobozra, még hulla is van rajta.
2020. szept. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7: Szerinted az átlag huszonévest fiatalt azzal fogjuk meggyőzni, hogy ne dohányozzon, hogy elmondjuk neki, hogy ha most elkezd dohányozni 20 év múlva mennyivel nő meg az esélye ilyen-olyan betegségekre? Szerintem ha megkérdeznék 10 dohányozást 8 azt sem tudná, mi az a COPD, hogy csak egy példát mondjak.
2020. szept. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
10 dohányost, bocsánat.
2020. szept. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
8: Az utolsó mondatodra válaszoltam, hogy "lehet, hogy nem is tudja". Tudja, mert rá van írva.
2020. szept. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!