Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Aki cigizik nem sajnàlja a...

Aki cigizik nem sajnàlja a szervezetét?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés azokhoz szól, akik dohànyoznak. Nem kérek lehurrogó ellenséges vàlaszokat. Ő döntésük, magànügyük, hogy dohànyoznak. Viszont! Kívàncsi lennék, hogy miért?
2020. szept. 24. 13:50
A kérdező szavazást indított:
Megszokàsból szívom
Ideges vagyok azért szívom
Nem sajnàlom a szervezetemet
Nem érdekel a környezetem
Nem érdekel,ha megbetegszem
19 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs benne olyan válaszlehetőség, amiért a dohányosok valóban dohányoznak. Valójában érdekli őket, hogy betegek lesznek, viszont egyrészt azért szívják, mert a nikotinmegvonás tünetei eluralkodnak rajta, és ezáltal olyan tévhiteket táplálnak magukban, hogy a cigizés megnyugtat. Az első pár szál, amit a haverokkal letolnak még szar lesz, mert úgy gondolják, nincsenek hozzászokva. De utána a szervezet már a nikotinért fog ordítani, a cigi viszont ugyanolyan szar marad, amit ha pótolnak, jól fogják érezni magukat. Azt már nem gondolják tovább, hogy mindazt a rossz állapotot, amit a cigivel akarnak javítani, maga a cigi idézte elő.

Ezért dohányoznak.

2020. szept. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszt :)
2020. szept. 24. 14:05
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Sajnálja vagy nem, inkább úgy mondanám nem tiszteli, nem becsüli a testét. Ez nemcsak a cigire vonatkozik, ital, mértéktelen evés, minden ami árt. Persze csak olyanok amiket ki tudunk kerülni, mert van olyan is ami ellen nem tehetünk. De ha holnap meghalok, legalább elmondhatom, megbecsültem a testem, és mindent megtettem amit lehet. Persze sokan mondják nagyapám 80 évig élt, és cigizett, más meg nem ,azt meghalt 40 évesen. De lehet ha a nagyapa nem cigizik 100 évig él. Aki meg meghalt 40 évesen,lehet csak 30 évig él ha dohányzik.Biztos sajnálná, mikor a halála napján, megtudná, még 10 évig élhetne, ha nem bagózik.De akkor már késő, tenni bármit is csak a most-ban lehet.
2020. szept. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a màsodik vàlaszolónak is a vàlaszt:) ami igaz:)
2020. szept. 25. 13:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló valszeg életében nem cigizett. Nekem az első cigi is pont ugyanolyan jól esett mint bármikor máskor. És a szervezet sem fog nikotinért ordítani attól h elszívol pár szálat. Esetleg napi 2 doboz után ordít a nikotin. Soha nem gyújtottam rá azért mert rosszul éreztem magam.
2020. szept. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5: igen, ismerem az ilyen hozzáállást, de ezek általában arra valók, hogy a dohányosok saját magukat nyugtassák vele. A napi 2 dobozt te sem gondoltad komolyan :D Már néhány szál cigi után is érezhetők lesznek a nikotinmegvonás tünetei, mert a szervezetben olyan 'hazugságot' generál, ami által akarni fogja a pótlást. Nem kell ahhoz 2 doboz. Legfeljebb napi 2 doboz után lesz az illetőnek halál közeli élménye, de ez azért elég nagy kontraszt.
2020. szept. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De te dohányoztál is életedben, vagy csak klinikai szakpszichológus vagy? Persze a 2 doboz túlzás volt. Legyen akkor 1.
2020. szept. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én napi egy dobozzal szívtam és igazat adok a hatosnak. Tényleg csak az első pár letüdőzés szenvedés és utána hamar hozzászoksz, na de hogy van az, hogy mindenki alkalmi, meg light dohányosként kezdi aztán csak felküzdi magát napi fél, egy dobozra? Ha ez csak az élvezetről szól miért nem képes a legtöbb ember megmaradni alkalmi dohányosnak? ALkoholt sem kell fogyasztanunk mindennap ráadásul reggel és napközben is. Csak annak aki alkoholista, azaz függő.
2020. okt. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt tőlem is kérdezték már :D Elég szép lánynak tartanak, sokszor el sem hiszik, hogy dohányzom. Amikor mondom, hogy már 10 éve, voltak már páran, akik kiakadtak, hogy miért teszem tönkre magam, de én nem sajnálom magamat.
2020. okt. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
24/L ez lemaradt :)
2020. okt. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!