Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan raktad le a cigit?

Hogyan raktad le a cigit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos az a szomorú helyzet áll fenn, hogy 23 éves koromra nagyon erős láncdohányos lettem. Egyszerűen nem tudok mit kezdeni magammal cigi nélkül. Érzem, hogy rossz, rombol már. Napi 40-50 szálat szívok el. 2 óra elteltével már annyira erősek az elvonási tünetek, hogy szinte megbolodnulok. Sehogysem tudok megszabadulni tőle, az alternatívák meg nem jöttek be (ec és társai). Nemrég gyötörtem magam egy kicsit, egész nap nem gyújtottam rá. Este mihamarabb lefeküdtem, hogy legyen már reggel. Órákat pillogtattam, nem tudtam elaludni amíg el nem szívtam egyet.


Elmesélnétek a tapasztalaitoka, hogy nekteke hogyan sikerült lerakni a cigit?


2020. szept. 26. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
El se kezdtem soha, így nem volt mit lerakni. De nagyon drukkolok, hogy sikerüljön! Menj be egy patikába, és kérdezd meg, hogy mik vannak, nikotintapasz, meg ilyesmi. És guglizz rá. És több módszert is próbálj ki, ha kell, ne add fel!
2020. szept. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hány éve cigizel?
2020. szept. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Pedig maskepp nem fog menni, mint szenvedessel meg lemondassal. Igazabol az elso het a kemeny, utana jekentosen enyhulnek az elvonasi tunetek. Ilyen durva raszokasnal egyebkent is kene valaki, aki a kezedre csap, mert magadtol lathatoan keptelen vagy megallni.


Kezdetnek kezdd el nyujtani a 2 cigi kozotti idot: elobb csak masfel orara, aztan kettore, aztan egyre hosszabban. Igen, oda kell figyelni, hasznalj stopperorat ha kell. Igy akar par het alatt le lehet csokkenteni a napi adagot 10-12 szalra, onnan viszont az azonnali leszokas mar siman mukodik.

2020. szept. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Néhány éve lebetegtem. Gerincsérv.A kezelések,otthon és a terápiákon ugyei,nem "szabad" dohányozni.Az utóvizsgálaton-mivel csak kórházban>autó>otthon-voltam elkaptam influenzát. Kb 2 hét ismét otthon a nagykönyvbe megírt néhány nap fényérzékenység is ...szóval eltelt.

Ezután-mivel az előző 2 hónapban nem gyújthattam rá-volt elfoglaltságom :)...nos ezután már úgy éreztem akkor minek?!?.

Hogy ez szerencsés helyzet-e,nem tudom.


Ahogy szokták "mantrázni": eldöntöd>leteszed,nálam egyszerűen megvolt a - Mással foglald el magad-dal.

Hát röviden,ennyi.

2020. szept. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kudzu-gyökérnek nézz utána. Ez egy gyógynövény, elvileg pont az elvonási tünetekben tud segíteni.
2020. szept. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
Ja..meg a sör,a nyalóka,a hashajtó...
2020. szept. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én messze nem szívtam ennyit de nem tudtam lerakni évekig és már nagyon zavart. A kidobott pénz is meg az egészségemet is féltettem. Míg nem elköltöztem másik lakásba. Direkt erkélyesbe hogy tudjak kint cigizni. Első nap kiültem az erkélyre a cigimmel és láttam ahogy a füstöm a szomszéd erkelyen száradó frissen mosott ruhákra száll. Úgy elszégyelltem magam, hogy soha többet nem gyújtottam rá. Nekem a környezet változás segített azt hiszem. Sokáig éreztem úgy hogy ha visszamennék a régi lakásba akkor megint cigiznék. Egy darabig azért kerültem a dohányos barátaimat mert féltem ha megkínálnak nem tudnék nemet mondani. Meg 2 szál cigit eltettem a fiókba hogy ne frusztráljon hogy nincs. Kb 2 hónap múlva ajándékoztam el őket. Akkor már tudtam, nem fogok többet rágyújtani otthon. A hverokkal kb 2-3 hónap volt hogy el mertem menni és már nem zavart hogy cigiznek meg kínálgatnak. Monjuk a füstöt meg jól esett beszívni :) fel év alatt annyira megutáltam hogy már a szagától is rosszul vagyok. Azt hiszem nekem az első 3 hét volt a kritikus aztán már nem volt gond. Bár én lelki függő voltam fizikai azt hiszem nem.
2020. szept. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán ne hirtelen csináld ha ennyit szívsz. Hanem csökkentsd fokozatosan és keress mellé valami más szemvedélyt ami pótolja az üres 10 perceket. Nekem a teázás lett. De bármi lehet. Szurkolok.
2020. szept. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom próbáld meg egyről a kettőre. Tisztában vagy a következményeivel, felnőtt ember vagy, büdös is vagy, tudod hogy nem jó. Jól írta itt valaki felettem, tegyél el néhány szálat a fiókba hogy ne frusztráljon a tudat hogy nincs, aztán ennyi. Ha rá akarsz gyújtani, kezdj el enni. Először abból a pénzből vegyél csokikat, akármit, amit cigire költöttél volna, ez kb 3500 ft tekintve h napi 2és fél doboz cigi ment le neked. Az legyen benned mikor csokit eszel, hogy ezt megérdemled, távolról sem olyan káros mint az a szar amit szívtál. Idővel már elhagyhatod az édességet, ha úgy érzed nincs rá szükséged. Másik alternatíva/mellette kezdj el sportolni.
2020. szept. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én átszoktam az elektromos cigire. Nyilván ez nem valódi leszokás, inkább ártalomcsökkentésnek mondanám. A tudomány mai állása szerint kevesebb káros anyagot tartalmaz mint a hagyományos cigaretta, nincs valódi füst és kátrány. A nikotin függőséget nem szünteti meg, de a dohányzáshoz kapcsolódó „rituálékat” szerintem igen. Egy idő után egyáltalán nem fogod kívánni mellette a normális cigarettát, az agyad megtanulja, hogy a nikotinszükséglete máshonnan van kielégítve. Ugyanakkor azt vettem észre magamon, hogy az elektromos cigihez sokkal gyengébb a kötődés. Ha például otthon felejtem, vagy valamiért nem szívhatom, az sokkal kevésbé frusztrál mint amikor hagyományos cigit szívtam. Meg sem fordulna a fejemben, hogy kérjek valakitől egy szálat vagy vegyek egy dobozzal. Az ideális persze az lenne, ha semmit sem szívna az ember, de ha máshogy nem megy, én megpróbálkoznék vele a helyedben. Azt írtad nem jött be. Nem lehet hogy túl gyenge folyadékkal próbálkoztál? Ha erős dohányos vagy, a 12mg/ml –nél gyengébb folyadékokat kezdetben meg sem fogod érezni.
2020. okt. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!