Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek az hova vezet,...

Szerintetek az hova vezet, hogy ha valaki 15 percen belül elszív akár 4 szál cigit? Ez soknak számít?

Figyelt kérdés

2020. okt. 12. 16:54
 1/7 Hellmano ***** válasza:
100%
Az rengeteg szerintem olyan nincs is. Max. 2 szívnak el a legnagyobb dohányosok is ennyi idő alatt, de ők ugye tovább folytatják megállás nélkül...Nekem volt munkatársam, aki naponta 2 és fél 3 doboz cigit füstölt el. Neki így abból állt a napja, hogy gyújtott/szívott. A 8 órás műszakban nem volt olyan pillanata az evésen kívül, hogy ne cigi lett volna a szájában.
2020. okt. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem, h 15 percenként. Mondjuk 1 óra kihagyásával, s aztán 15 perc alatt elfüstöl 4-et
2020. okt. 12. 17:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Tüdő/gégerák
2020. okt. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hogy hova vezet, nem tudom. De sorozes kozben a 3szal/15p siman megvan, utana kis szunet nyilvan, mert a tudom kiesik. Ezzel sokan lehetnek igy, masnap meg is van a bojtje. Normalis esetben 1szal/ora megy.
2020. okt. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljes eladósodáshoz.
2020. okt. 14. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a FB-on való panaszkodáshoz vezet, hogy minden milyen drága és az embereknek nincs elég pénze semmire. Miközben csak cigire elmegy mondjuk 1 millió évente.
2020. okt. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az rengeteg. Ha mondjuk reggel nyolctól este nyolcig óránként rágyújt, úgy hogy egymás után 4 cigit elszív, az naponta 12*4= 48 szál cigi, azaz kb 2 és fél doboz naponta. Aki egy doboznál többet szív naponta, már erős dohányosnak számít. A 2 és fél doboz már erős dohányosok között is sok. Nem beszélve az anyagi vonzatáról. 1300 Ft átlagárral számolva az naponta kb 3250 Ft, havonta 97500 Ft, évente pedig 1 170 000 Ft. Ennyi pénzt egy év alatt elfüstölni, valóban lehet hogy anyagi csődhöz vezet, vagy legalábbis az egyéb kiadásait úgy meg kell vágnia, hogy a cigit mindig meg tudja venni, hogy gyakrolatilag szegénységben kell hogy éljen. Nyilván ha milliomos az ember vagy van aki eltartja, akkor ez nem szempont. Egészségügyileg meg ... mindenki utána tud nézni a neten, hogy a dohányzás hányfajta egészségügyi problémához vezet. Nem kezdeném el sorolni, mert a lista 10 oldal hosszú lenne.
2020. okt. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!