Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért hozzák föl a füvesek...

Miért hozzák föl a füvesek folyton a bikát?

Figyelt kérdés

Mikor elkapnak egy-egy marihuána terjesztőt, egyből ezrek sírnak kommentbe a facen, s állandóan azzal vagdalóznak, hogy ezért van a bika.

Mi az összefüggés? Azért bikáznak, mert tiltott a fű?

Ezzel gyakorlatilag elismerik, hogy a marihuána fogyasztók hajlamosak kemény drogokhoz nyúlni! :D

Nem értem, hogy nem terjed ki ennyire a gondolkodásuk... Habár a fű butít végülis.



2020. okt. 12. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Milyen bika..?hülye gyík🤣🤣
2020. okt. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%
1es vagyok sztem te kevered a biljkával.
2020. okt. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Azért hozzuk fel, mert ezek a "szintetikus kannabinoid receptor agonista" porok azért jelentek meg, mert a természetes cannabist üldözték tűzzel vassal.

Ahogy a szerves kémia fejlődött az utóbbi években (évtizedekben) lehetett látni hogy a kábítószerek tiltása nem vezet jó irányba. Sőőt inkább csak tovább súlyosbítja a problémát!

Magyarországon is 2020-ra drogmenetes Magyarországot akart a kormány. Ez lenne vajon az a szép új világ amiről beszéltek??

Azt is lehetett látni hogy az első herbálokkal, biofűkkel nem volt semmi komolyabb gond. Viszont ahogy egyre tiltották be 100-ával a vegyületek, azok úgy kerültek egyre messzebb az eredeti kémiai szerkezettől. Ezért egyre több mellékhatás is megjelent...

Ma már ott tartunk hogy kb 3 slukkba akár bele is lehet halni.

Ráadásul ahol pl Amerikában azért legalizálták a füvet, hogy kiszorítsák a herbált/varázsdohányt már ott sem jártak sikerrel. Ugyanis ezek a vegyszerek jóval nagyobb függőséget okoznak, és nem egykönnyen lehet róluk "visszaállni" a fűre.

Tehát megállapítható hogy az egész jelenség a betiltogatások miatt fajult el idáig! Ráadásként úgy tűnik hogy betiltani teljesen ezután sem tudják. (Mivel a kémiai variációk kb végtelenek.)

Ezek után bölcsen a szintetikusokat inkább szabályozni kéne. És pl legalizálni a füvet. Amerikában pl már efelé mennek, de látható hogy ehhez innen már sok idő kell..

Viszont nálunk tovább folytatódik a téboly, és sok beszűkült agyú ember már inkább egy véka alá teszi a dolgokat. Drog-drog alapon. Pedig ezek teljesen különböző dolgok.

De ha így gondolkodnak az emberek, és nem akarjuk tudomásul venni a helyzetet, nem foglalkozunk ezzel a problémával, akkor ne sírjon nagyon senki hogy egyre több ilyen "bebikázott" elájult, elvonásban pedig full közveszélyes emberkéket lehet mindenfelé látni. És ahogy írtam az eddigiek alapján a jövő sem kecsegtet túl fényesen...

2020. okt. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2020. okt. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3 értem, hogy mit akarsz mondani, csak az a baj alapja nem nagyon van ennek az elméletnek.

Az, hogy tiltják a marist... 5 perc alatt be lehet szerezni, nem nehezebb abszolút megvenni, mint a sok szintetikus szаrt, ráadásul azért ugyanúgy bevisz a jard és még azt se tudod mit szívsz.

Az a helyzet, hogy aki ilyenre vetemedik, az nem állt volna meg a marihuánánál, hanem mindenképpen kipróbált volna keményebb drogokat is.

Attól, hogy legál lenne, nem lenne kevesebb drogos, sőt. Az ember kíváncsi, egy idő után kevés lesz neki, aztán jöhet az erősebb.


Tehát az, hogy azért bikázik valaki, mert tiltott a maris, logikai nonszensz. Ha én pálinkát akarok inni, azt nem azért teszem mert nincs a boltba sör. :D

2020. okt. 13. 08:14
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Az a helyzet hogy a most kapható füvek jelentős része is be van fújva már ilyen porokkal (ha nem is bikával). Szóval kevés az esélye bárkinek is ma "tiszta" fűhöz jutni. (Márha csak nem termeszti.)


Megjelent egy full új jelenség is amikor (egyébként hatástalan) orvosi marihuánát fújnak meg egy kis dizájner porral és aztán ezt adják el "igazi" fűként 2félért.


Én azt mondom ha "eleve" legális lett volna már 2005-ben, akkor ezek a herbálok, biofüvek meg sem jelentek volna.


A legnagyobbat ütő tényező azonban hogy hogy lehet ehhez MOST hozzá jutni, és mennyiért.


Most van hogy nekem 20-30 kilométert kell buszozni, kocsizni, tankolni, és elérni a dílert aki majd fél óra múlva hoz valamit. Az meg ha nem tetszik, akkor mehetek isten hírével.


Érdekes a bikát a másik utcába is árulják, és egy 5 perces séta után szinte éjjel-nappal hozzá jutok. Ráadásul annyit adnak amennyit fizetek. Akár 100 Ft-ért is. A legnagyobb vicc hogy olyan olcsó (ez az új bió) hogy egy ezresből full ki vagyok ütve egész nap. Eddig ilyet egy herbál sem tudott.


Na de ha lenne nemzeti kenderbolt az utca sarkon, és mindig minőségi füvet tudnék venni, akkor én inkább azt szívnám. Akkor talán még szalonképes is lennék, és dolgozni is el tudnék menni. Nem azon kéne aggódnom hogy hogyan szerzem meg a drogot, ami számomra az egyetlen kikapcsolódás.


De ez én vagyok. Lehet van aki másként van. Minden esetre amíg így működik ez a világ, sajnos én is csak így tudok működni...

2020. okt. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden estere értem amit írsz, és hogy pl neked könnyebb beszerezni. Biztos te városban laksz. Az ár meg ott se mindegy azért. Itt viszont ahol én lakok, itt sokkal gázosabb a helyzet..

Ezt a bikát meg sokan tolják úgy, hogy nem is vágják hogy azt szíják. Be van állva boldog-boldogtalan és ezért könnyű hozzá jutni. Az a helyzet hogy túlságosan elterjedt az olcsósága végett. Igaz ez tényleg nem olyan mint a fű. Itt se kép - se hang. Viszont arra nagyon jó hogy kikapcsoljon ebből a világból..

2020. okt. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Ezeket a herbálokat azért hozzá fel, mert mindig bejön egy új ami legális. Ha meg már úgyis itt van egy drog ami legális (és tök veszélyes) akkor joggal kérdezhetünk rá: hogy az állam miét nem biztosít nekünk legálisan ezeknél biztonságosabb játékszereket. Aki meg ugye füvet mer termelni (ami csak úgy nő) az már az ördöggel cimborál. Csukjuk le :D
2020. okt. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
#3 nem azért használják mert illegális a fű. A fű utcai ára most kb 2500Ft/gramm.. Ha legalizálnák se lenne olcsóbb, nyilván az állam hasznot húzna belőle. Ha nem tűnt volna fel általában a Herbál szegényebb negyedekbe megy nagyon. Hiába legalizálnák a füvet, nem lenne nekik 2500 Forintjuk egy grammra. Ezért maradnának a herbálnál mert nagyon olcsón meg lehet szerezni. Erről ennyit.
2020. okt. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

Szegeny 6 os! Mèg dolgozni is tudnal ha lenne rendes fu! Hat sztem inkabb ne dolgozz befuvezve!

A kormany tehet rola h bikat kell szivnod nem tiszta fuvet?

2020. okt. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!