Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ezek szerint “tiszta” a tüdőm?

Ezek szerint “tiszta” a tüdőm?

Figyelt kérdés

Ez hülye kérdés lesz de, 3-4 éve cigizek, suli után kb 1 nap 1 szálat ( hangulat miatt stb)

Ha szünet van vagy hétvége akkor nem, és nem is nagyon hiányzik(viszont suli után haverokkal meg jól esik)

Mostanában Futásnál éreztem hogy nehezebben kapok levegőt.

Olvastam hogy a sópipa segít tisztítani a tüdőt és Vettem egy sópipát kipróbálni hátha használ valamit.

Viszont amikor használom akkor elvileg folynia kéne az orromnak mert úgy így ürül ki a “trutyi”, viszont nekem egyáltalán nem. Ezek szerint viszonylag “tiszta” a tüdőm?


Válaszokat előre is köszönöm!

18f



2020. okt. 13. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem az a minimális cigi nem szennyezi annyira a tüdődet, hogy "látványos" legyen a pipa használata. Azt a pár szálat szerintem a szervezet önerőből kitakarítja.
2020. okt. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
A tüdő nem "piszkos" lesz, hanem "rákos" a cigitől. Ezért nem kell cigizni.
2020. okt. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Hagyd abba azt a vackot, később még a járkálástól is fulladni fogsz.
2020. okt. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet.
2020. okt. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik. A lerakódó kátrányt semmivel nem tudod kitisztítani, max. tüdőátültetéssel. Van a cigarettafüstben más is, amivel - ennél a mennyiségnél még - megbírkózik a szervezeted, de ez nem azt jelenti, hogy tiszta a tüdőd. Csak már eleve kiköhögted, amit ki lehetett. De azért maradt benn így is elég mérgező anyag. Én a helyedben nem gyűjtenék többet, ha erőlködés nélkül le tudom tenni.
2020. okt. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#2: tulajdonképpen a füstből lerakódó anyagoktól tényleg piszkos lesz. Ez olyan piszok, amiben radioaktív sugárzó anyag is van. Abban tényleg nem hasonlít a piszokra, hogy nem lehet kitisztítani, kimosni úgy, ahogy azt a kérdező elképzeli.


Ez a sugárzás a tüdő érzékeny sejtjeit közvetlen közelről bombázza, ami kiválóan elősegíti a tüdőrák kialakulását. Legalábbis a fizika tanárunk ezt mondta.

2020. okt. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

Az tény és való, hogy a dohányban vannak radioaktív izotópok, de olyan minimális mennyiségben, hogy alig-alig mérhető. Aki dohányzik, az nem sugárfertőzéstől lesz beteg, hanem a lerakódott kátránytól, a füstben lévő 70 fajta rákkeltő anyagtól, és hogy tönkreteszi a szív- és érrendszert.

2020. okt. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!