Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Akiknek sikerült leszokni a...

Akiknek sikerült leszokni a cigiről azok hogyan tudták letenni?

Figyelt kérdés
Én próbálkoztam vele hogy le tegyem, de baromi nagy volt a kísértés meg a sóvárgás, csak max 3 napig bírtam nélküle, aztán nem bírtam már tovább "visszaestem". Hallottam már olyanról is aki egyik napról a másikra letette és azóta sem gyujtott rá, hogy csinálta? Szerintem nagyon nagy akarat kell hozzá
2020. okt. 18. 13:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
3 napig bírtad? Istenként tisztellek. Nekem 10 óra volt a max., az is alvás közben, de van, hogy éjjel is szívok.
2020. okt. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Nikotintapasz, meg hasonlók. Nem muszáj nulla segítséggel. Ne add fel, sikerülni fog!
2020. okt. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
A nikotintapasz semmit sem ér, többségünk nem a nikotinra van rászokva, hanem magára a gyújtásra, szívásra, füst kifújására, illetve az ezekkel járó szocializálásra.
2020. okt. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan úgy, ahogy leírtad. Eldöntöttem, hogy leteszem és letettem. Ez volt tavaly áprilisban és azóta sem gyújtottam rá.

Azt mondtam, hogy azért teszem le, mert hitelt vettünk fel, a hitelben jobb helye lesz annak a pénznek és az egészségemnek is jobb, ha leteszem. Nem akarok öreg koromra, ha megélem, állandóan köhécselni, krákogni. Ennyi. És mindig, amikor jól esett volna rágyújtani, akkor erre gondoltam. Pedig sok-sok évek cigiztem és nem pár szálat naponta.

2020. okt. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Apám egy nap azt mondta elég volt. A kocsiban maradt még par doboz, azokat szét osztotta ismerősöknek. 25 évig cigizett, most már 10 éve nem szív.
2020. okt. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem jo a nikotin tapasz, mert oke, en is valoban a szokas rabja voltam, hogy megtoltottem a cigit, kimentem az erkelyre, elszivtam stb. Foleg vizsgaidoszakban,amikor napi 8-10 orat tanultam, akkor esett jol kiszakadni, es orankent kimenni ragyujtani. Na de amikor tapasszal gyujtottam ra, annyira de annyira szarul lettem tole, remegtem, szedultem, hogy utana mar nem volt kedvem cigizni. Nyilvan sok volt a szervezetemnek a nikotin, ezert lettem rosszul. Mindenkeppen probald meg szerintem, hatha. Aztan meg kesobb azt is csinaltam, hogy amikor igyis ra akartam gyujtani, mindig megcsinaltam 10 guggolast, vagy tekertem a szobabiciklin par percet, amikor itthon voltam :D
2020. okt. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ilyen élményem volt a nikotinos rágókkal. Már akkor is kemény füstölő voltam, viszont egy darab rágótól okádtam végig a plázát még Angliában.
2020. okt. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

Én kb. 10 év dohányzás után hagytam abba - egyik napról a másikra, ennek már valamivel több mint 3 éve. Azóta egyetlen szálat se szívtam el.

Nem voltam erős dohányos, ezért nekem nem volt annyira rettenetes a leszokás, de kellett hozzá egy nagy elhatározás, hogy többé nem gyújtok rá. Eleinte persze nehéz volt, akaratlanul is rágcsálni kezdtem pótcselekvésként, kissé meg is híztam akkor. Szerencsére viszont már a pótcselekvésekről is "leszoktam", a súlyom is visszaállt, és mostanra már nem hiányzik a cigi egyáltalán.

2020. okt. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tettem le, hogy minden nap néhány szállal kevesebbet, vagyis a rágyújtások közötti időt növeltem valamicskét, így ritkult a rágyújtás, és a bevitt nikotin. És egyre gyengébb és gyengébb minőséget vettem ugyanabból a fajtából. Egyszer azt vettem észre, hogy "elfelejtettem" rágyújtani kávé után! Ennek 10 éve, és eszembe sem jut!! rágyújtani, füstölhetnek mellettem, nem zavar, és tökéletesen érzem magam.
2020. okt. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Eldöntöd hogy leszoksz, kitalálsz egy dátumot hogy mikortól, nikotinos rágót vagy tapaszt szerzel addig, ès hajrá...kb egy nehéz hèt, utána kicsit már egyszerübb....de èrdemes elkezdeni sportolni mellette, mert 5-10 kiló felszaladhat pár hónap alatt.
2020. okt. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!