Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szokjak le a dohányzásról?

Hogyan szokjak le a dohányzásról?

Figyelt kérdés
Gimnazista lány vagyok,és körülbelül fél éve dohányzom. Az a probléma velem,hogy rettentő kicsi az akaraterőm,és nagyon könnyen bármi függője tudok lenni. A dohányzással is így volt. Bulikban kipróbáltam,és ahogy fokozatosan hozzászoktam, azzal párhuzamosan egyre gyakrabban csináltam. Nem vagyok nagy láncdohányos,általában 2-3 szálat szívok egy nap,de minimum egyre szükségem van naponta. Igazából nem a testem függő,inkább az agyam. Ha meghallok egy nyugis,chilles zenét,akkor arra gondolok,hogy erre milyen jót lehetne cigizni,szinte csak zenével szoktam, ez a kombináció nagyon jó hangulatot okoz,megnyugtat,és nagyon jó életérzés. A legjobb barátnőmmel imádok cigizni,mert együtt egy külön vibe,és ezt nem tudom mivel tudnám helyettesíteni. A napom fénypontja például,mikor éjszaka,mikor már minden alszik,kiülök az ablakba, bekapcsolok egy hangulatomhoz passzoló zenét ,és ellazulok. Viszont le szeretnék állni,mert nagyon káros,és nem tudok bűntudat nélkül cigizni. Féltem a hangomat,mert imádok énekelni, az egészségemet,meg hogy nem vagyok miatta formában, a kinézetemet,és nyilván a pénzt is tudnám hasznos dolgokra költeni. Emellett nem akarok semmilyen szertől függni, lelkileg és fizikailag is gyengének érzem magam tőle. Persze , ha egy bulin beleszívok egy cigibe,az belefér,de nem akarok dohányzó lenni. Tudnátok motiválni, tippet adni,hogy mivel helyettesítsem ezt az életérzést,tanácsot adni a leszokáshoz?

2020. okt. 18. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Legyen valami helyette. Mondjuk vegyél egy Rubik kockát, tanuld meg kirakni (vannak nagyon jó videók a kirakásról, egy nap alatt simán meg tudod tanulni), aztán ha eszedbe jut, hogy elszívnál egy cigarettát, akkor rakd ki helyette a kockát.
2020. okt. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a "csak 5 percig nem" módszert használtam. Ha rámjött a rágyújthatnék, akkor néztem sűrűn az órát, ahogy telik az idő ,telik az 5 perc. Azalatt úgyis jön valami újabb inger, amibe belekezdhetek, és egy időre leköti a figyelmem. Aztán ha jön a sóvárgás, akkor megint 5 perc.

Fontos volt még,hogy ne is legyen nálam cigi, mert akkor elég egy gyenge pillanat, ráadásul a tudat,hogy van is nálam, az kockáztatta volna a leszokást.

2020. okt. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Széttéped a dobozt ami még megvan, és soha többé nem fogadsz el egy szálat se, nem veszel, semmi közöd nem lesz a cigihez.


"Persze , ha egy bulin beleszívok egy cigibe,az belefér". NEM! NEM fér bele! Ha leteszed, akkor zéró tolerancia, sehol, soha többé nem cigizel. Egy szál, és már szoksz is vissza.

2020. okt. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
kezdj el sportolni
2020. okt. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mi az első amit csinász? cigi? ha esetleg nincs.. csikkezzel? ha ezekre a kérdésekre "NEM" a válasz akkor nem lesz nehéz :)
2020. okt. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kudzu gyökér segíthet.
2020. okt. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!