Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A diófa levelènek belèlegzèsèn...

A diófa levelènek belèlegzèsènek van valami káros hatása? (tudom h van de mondjuk károsabb vagy kevèsbè mint a dohány?)

Figyelt kérdés
utóbbi időben èszrevettem h az őszi dióleveleknek hatalmas füstje van ha feltekered ès kiváncsi vagyok h mennyire nagyon káros-e

2020. nov. 7. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Ennyi eszed van, szívjad csak.
2020. nov. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Én csak a diólevél kipréselt levét kóstoltam, kb. egy teáskanálnyit.

Olyan volt mintha megnyomtam volna emésztőrendszerem reset gombját.

Komplett megtisztulást eredményezett egy percen belül. Ha elszívod, nagy eséllyel a tüdőddel fog ugyanez megtörténni. :-)

2020. nov. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Összevissza mondataid vannak, nem tudod szabatosan kifejezni a mondani- ill. kérdeznivalódat. Ezek szerint nem a levelet lélegzed be, hanem a füstöt ! A füst u.n. aeroszol, azaz finom szilárd részecskéknek valamilyen gázzal képzett keveréke. A légutakba és a tüdőbe kerülő bármilyen szilárd részecskék a nedves felületre tapadva részben a normál gázcserét (oxigén felvétel és széndioxid leadás) gátolják, részben pedig izgatják a nyálkahártyát, köhögést, a kiszáradó nyálkahártya leválását stb. idézik elő. Nem véletlen, hogy tüzek esetében nem az égési sérülések, hanem a füst belégzése okozza elsősorban a halált. Hülye ötleteitek vannak.
2020. nov. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

Nem ajánlom. Mi mikor kb. 12 évesek voltunk kipróbáltuk. Majd megfulladtunk tőle :D. Apám talpas cigijétől nem köhögtünk annyira.

Ha annyira füstölögni akarsz akkor inkább rendes cigi.

2020. nov. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát diólevelet nem, de fűzfalevelet 1 évig szívtam, semmi bajom nem lett tőle.
2020. nov. 8. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!