Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szokjak le a dohanyzasrol?

Hogyan szokjak le a dohanyzasrol?

Figyelt kérdés

Iszonyuan vagyom arra, hogy letegyem a cigit. Mar vagy 15 eve szivom. Igazabol az ok az lenne, hogy mar nagyon dragallom! Sajnalom erte a penzt, meg azt, hogy majdnem az egesz havi keresetem ugye fustbe megy. Viszont, megis elobb veszem meg a cigit mint barmi mast amire szuksegem lenne. Eszembejutott hogy leszokok, de otletem nincs, hogy csinaljam mert ha nem szivok amenyit szoktam, mar egybol ideges leszek rosz a hangulatom stb..

Na mar most, a meloba se hiztizhetek allandoan..

Vettem sprayt is, hat szerintem amugy egy kesz poen! Befujtam magam utanna elszivtam 2 cigit, jobban esett mint valaha.

Tudom en, hogy fejben dol el meg ilyenek de valami utmutato esetleg olyanoktol akik atestek ezen?



2020. nov. 17. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak akkor bírod ki, ha elfogadod hogy 2-3 hétig szarul fogod érezni magad. A szokásaidon is változtatni kell, ha ugyanúgy csinálsz mindent csak még nagyobb szenvedés lesz.
2020. nov. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy tudtam letenni, hogy egyik napról a másikra nem gyújtottam rá. Ki kell bírni azt a kis időt, amig sz rul vagy nélküle, utána pedig egyre jobb lesz, rájössz mennyi mindent tudsz venni abból a sokszor 1500 ftból!
2020. nov. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
3%
De minek tennéd le 15-éve szívod jó van ez így .
2020. nov. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
tényleg csak az elejét kell kibírni, 2-3 hét amíg kialakul az új szokás (hogy nem cigizel) és már csak ritkán fog eszedbe jutni. utána már zavarni is a fog a cigiszag, mert annyira elszokik tőle a szaglásod. fejezd be a mostani dobozt, és ne vegyél többet.
2020. nov. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Úgy ahogy én.

Január 16-án este elfogyott a cigim, és nem vásároltam többé.

Az első két hát tényleg vacak volt. De kibírtam. Nem vettem cigit, nem lejmoltam a kollégáktól, semmi.

Csak az első két hét volt vacak. :D

2020. nov. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Fú. #2, mekkora igazad van! Ezt én is tapasztaltam!

Januárban letettem, és nyár elején az egyik szobát teljesen felújítottam, új tapéta, laminált parkett, új ikeás bútorok...

Igen, ez így együtt kb. 220 ezer volt. És jobban is érzem magam. Most jön a fürdő, a konyha felújítása, és az új beltéri ajtók.

(#5 voltam)

2020. nov. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Édesapàm egyik napròl a màsikra leszokot a cigizésrôl! A fejedben el kell el dôntened! Erôs akarat kell hozzà! El kell otthonròl tûntettned minden cigit! Gyògyszertàrban lehet ràgògumit venni ami kimondottan Dohànyosok szàmàra talàltak ki! Tartalmaz egy kevés nikotint! Ha màr nem birod a nikotin hiànyàt, akkor kell ràgoznod! Kucsit enyhiteni fogja a tûneteket! Minden jòt és kitartàst kivànok! Ûdvôzletem!
2020. nov. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én 20 év után szoktam le és szinte egyik napról a másikra sikerült.

Sose volt elvonási tünetem minden simán ment.

Bár nálam az ára csak másodlagos volt, az első helyen az egészségem volt.

2020. nov. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sportolj valamit.
2020. nov. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon tudom ajánlani az Allen Carr - Rövid úton leszokni a dohányzásról című könyvet. Hangoskönyv is létezik belőle.

Lehet furának tűnik, hogy egy könyvvel hogyan is tudnál leszokni, viszont ezt az érzést tedd félre, és adj legalább egy esélyt neki. Nekem nagyon sokat segített a leszokásban, rengeteg tévhitet tesz helyre a fejedben, és mondhatni megérted, hogy igazából miért csinálod az egészet.

Én amikor elkezdtem olvasni, egy kicsit kellemetlen érzés volt bennem. Illetve (ahogy a könyvben is említi) egy kicsit féltem is tőle az elején, mert az a tudat volt bennem, hogy akkor most meg kell szabadulnom a cigitől. Ez mondhatni természetes is, mert nehéz elengedni valamit, ami az évek során hozzád nőtt.


Elsőnek könyvben olvastam el, akkor jó darabig nem is szívtam. Stresszhelyzetben egyáltalán nem volt bennem, hogy a cigi lenne a megoldás, szóval olyan helyzetekben jól működött a dolog. Viszont lazuláskor még nagyon hiányzott, és társaságban, sörözgetés közben még előkerült a cigi. Úgy voltam vele, hogy olyankor belefér, legalább nem szívok napi szinten.

De rá kellett jönnöm, hogy így sosem fogom tudni elengedni, és emiatt mindig bennem maradt a sóvárgás a józan pillanatokban is. Ez pedig nem jó.


Ezután az időszak után újra elolvastam, pontosabban hangoskönyvként végighallgattam, és azóta egyáltalán nem szívok semmit, és nem is kívánom szerencsére már. Pedig minden nap megfordulok dohányosok társaságában.


Én nagyon ajánlom, hogy olvasd el a könyvet. Amíg olvasod, addig ugyanúgy dohányozhatsz, a könyv végén kell csak leraknod. Szánj rá egy kis időt, és ha már a szándék legalább meg van benned, sokkal könnyebbé teszi majd a leszokást. Sok sikert.

2020. nov. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!