Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen tüneteket tapasztaltato...

Milyen tüneteket tapasztaltatok a cigi lerakása utan?

Figyelt kérdés
Szóval én 7évig cigiztem(kb 1,5doboz naponta) majd egyik pillanatrol a másikra leraktam, és egy hét múlva olyan tünet jelentkezett hogy elkezdett fájni a hasam de úgy hogy már görnyedve aludtam el és konkrétan wc-zni sem tudtam. Ez 3napig tartott majd rágyújtottam megint és azóta hogy megint cigizek ugyan úgy semmi.. szerintetek ez normális lehet?

2020. nov. 25. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. elmúlt a fáradékonyságom, fejfájásaim

2. nem volt cigarettafüsttől büdös a környezetemben

3. nem volt cigarettafüsttől büdös a hajam, a ruhám

4. nőtt a teljesítőképességem

5. jobban tudtam aludni

2020. nov. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A hasfájás helyett inkább az elvonási tünetek szoktak jelentkezni, de előfordulhat, hogy nálad így jött ki a nikotin elvonása. Az azért nem jó jel, ha fizikális fájdalom formájában köszön ez rá az emberre, - javaslom beszélj erről orvossal, amíg nem késő. Olyan jelenségek szoktak jelentkezni a dohányzás hirtelen abbahagyásától, hogy az ember eleinte sokkal többet és mélyebbről köhög reggelente - ébredés után. Ez feltehetően azért van, mert elkezdi a szervezet öntisztító mechanizmusa tisztítani a tüdőt. Ez egy eléggé hosszú és kellemetlen folyamat, de az idő előrehaladtával egyre kevesebbet és egyre kevésbé mélyről köhög az ember, míg nem elmarad - szerencsés esetben. Mielőtt abbahagytam a dohányzást, már éjjelente legalább egyszer, - de volt, hogy többször is - begörcsölt a vádlim és/vagy a talpam. Miután elmaradt nálam a cigaretta, egy jó 90 napos ciklust követően elmaradtak a görcsök, - ritkult, majd elmaradt ez az eléggé kellemetlen dolog az életemből. A legrosszabb a beidegződött mozdulatok elhagyásának elhagyása volt. Ezt úgy sikerült megoldanom, hogy nem vásároltam cigarettát, s ha kínáltak is, nemet mondtam. Egy ideig cikiztek a dohányosok és menetrend szerint engem körbeülve füstöltek, próbáltak kísértésbe vinni, de fél év után leszakadtak rólam, mert nem értek el még csak részeredményeket sem. A másik, amivel át tudtam lendíteni magam ezen a nehéz időszakon, az nem más volt, mint hogy a dohányzási inger tudatosulásakor elfoglaltságot kerestem magamnak. Azonnal! Bármit neki álltam tenni-venni, babrálni, csak tevőleges legyek, - ne a dohányzás felé vigyenek a gondolataim. Nekem sikerült!
2020. nov. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat! Nekem ezen kivul semmi bajom nem volt. Fejben eldöntöttem hogy nem akarok cigizni és letettem. Már másnap sem éreztem semmit hogy most nekem kell a cigi es az egy hét alatt szo szerint alig hiányzott. Ez az egy vitt rá hogy rágyujtsak mert egy ismerősöm hasonló panaszokkal tette le a cigit és folyamatos melo mellett nem nagyon van időm orvoshoz szaladgálni. Nyilván menni kellett volna tudom...
2020. nov. 25. 18:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Hogy sikerült letenni?

Mondogattad magadban, hogy nem kell?

2020. nov. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elkezdtem kb 2honapja edzeni es eleg szepen latszodott rajtam(eleg vekony vagyok sajnos). És úgy voltam vele hogy most megprobalok inkabb az edzesre koncentralni mivel mar nagyon szeretnek valamit kezdeni magammal. Es a vágy a jobb testalktra erosebb volt mint a vágy a cigire. Valahogy nekem fejben nem fer el hogy cigi mellett nagyon jol lehet fejlodni es edzeni. Igazabol ennyi volt az egesz. Inkabb az edzes es az egeszsegesebb eletmod. Arrol nem beszelve hogy a cigi arabol 1het alatt megvettem mindent az edzeshez 1honapra( kondi berlet, tomegnovelo,feherje, bcaa, kreatin, multivitaminok es ezek mellett boven maradt penz a mindennapos csirkere rizzsel😅) es ez csak 1het cigi penzrol beszelek. Szoval tenyleg erdemes atgondolni
2020. nov. 26. 14:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen
2020. nov. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!