Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szeretnék leszokni a dohányzás...

Szeretnék leszokni a dohányzásról, de nincsen kellő motivációm. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

23F vagyok, 14 évesen rászoktam a cigire (megbántam nagyon) mert előjöttek az egészségügyi problémák.


Sovány vagyok


Rossz étvágyam van


Végtagjaim (mindenem fáj)


Öregnek érzem magam


Depis vagyok


Szédülök


Stb.


Ezeket a pótlokat nem probáltam, de sokan írják hogy nem ér semmit. Ami megnehezíti a leszokást, azaz, hogy 5-en élünk és mind az ötünk dohányzik.


Nincs akaraterőm.



23F



2020. nov. 27. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Sovány vagyok

Rossz étvágyam van

Végtagjaim (mindenem fáj)

Öregnek érzem magam

Depis vagyok

Szédülök

.

Ha mindez nem elég motiváció, akkor reménytelen a dolog.

2020. nov. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Milyen potlokat? Amugy nem voltam az e-cigi hive, de nekem az iqos segitett, probald meg azt. Es hat persze sajnos igy is kell akaratero, muszaj meghoznod a dontest, hogy le akarsz szokni.

En mar az iqost se szivom, azt is le tudtam tenni.

2020. nov. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Hellmano ***** válasza:
18%
Mártsd szarba az összes meglévő cigid végét, ha úgyis megkívánod, hogy beleszívj, akkor esélytelen a leszokás.
2020. nov. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem viccből írtam ki a kérdést. Tényleg előjöttek a gondok. Ebben kérném a segítségeteket hogy ti hogyan raktátok le.
2020. nov. 27. 15:24
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
A másik négy odakint dohányzik vagy vagy bent? Mert ha odabent akkor semmi esélyed, először is rá kell venni őket, hogy kint szívják! Én amikor cigiztem -10C-ban is kimentem, pedig egyedül éltem.
2020. nov. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Én is cigiztem annak idején és mára rá se gyújtok. Ez volt 3 éve. Hiszed vagy sem nálam mi működött. Pótcselekvések, és egyszerűen nem vettem a kezembe. Tényleg ennyi.

Menni fog neked is, hajrá :) [link]

2020. nov. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sportolj valamit.
2020. nov. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne a dohányzásról akarj leszokni,hanem másra át szokni.
2020. nov. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én már ezt többször leirtam itt, 20 év után napi 2 doboz cigit hagytam abba és semmi más nem kellett hozzá csak akarat erő.

De arra hiába vársz hogy más leszokik helyetted.

Semmi féle pót szert nem használtam helyette, csak egyszerűen letettem.

Soha egy percet nem hiányzott a bagó.

2020. nov. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hogyha a felsorolt problémáid megszüntetése nem ad elég motivációt a leszokáshoz, akkor más szemszögből lenne érdemes megközelíteni a témát. Próbálj inkább az anyagi megtakarításra motivációként tekinteni. Lehet például a telefonra leszokást segítő appokat letölteni, ami számolja, hogy mennyi pénzt takarítasz meg a cigi elhagyásával. Tűzz ki magad elé egy célt, amit a megtakarított pénzből fogsz megvenni. Pl: utazás, új telefon, játékkonzol vagy igazából bármj amit szeretnél de nincs rá pénzed.


A másik: 4 dohányzó emberrel egy fedél alatt élni baromi nehézzé fogja tenni a leszokást. Mivel 4 embert egyszerre rábeszélni, hogy ők is csatlakozzanak a leszokásban gyakorlatilag lehetetlen, ezért javaslom a különköltözést.

2020. nov. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!