Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Megtölthetem a Zippo öngyújtóm...

Megtölthetem a Zippo öngyújtómat denaturált szesszel, vagy petróleummal?

Figyelt kérdés

Nem akarok ezért egy plusz anyagot venni, ráadásul gondolom, hogy dupla áron adják.

Köszi a választ előre is!



2020. dec. 15. 08:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Petróleummal semmiképp.

Olyan büdös lesz, hogy nem fog megmaradni ott senki.


Én vettem a patikába, folttisztító benzint, annak is érződik a szaga.

Csak öngyújtó benzin való bele.

Azok lassabban égnek, és szagmentesek.


Ha nagyon sokat használod, lehet venni zippo blue gázos öngyújtó betétet.

Kiveszed a régi benzines öngyújtót a tokból, ugyanolyant tudsz venni, gázosba zippo gyártmányt. Tölthető az is, és nem párolog ki a gáz belőle.

2020. dec. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mégis, mi végre?
2020. dec. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

MOL-nak van finomított petróleuma, nem büdös, kb. zippo folyadékhoz hasonló illata van.

Viszont a petróleum nem jó mert magas a lobbanáspontja és a szikra nem fogja meggyújtani.

Denaturált szesz önmagában nem jó mert szinte láthatatlan a lángja.

Folttisztító benzint használok ami MOL 80/110 specbenzinből és izopropil alkoholból van ezt keverem 15% denaturált szesszel hogy tovább bírja és ne párologjon gyorsan, mivel benzinnel vízzel és éterrel korlátlan mennyiségben keveredik a deneturált szesz.

2023. júl. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!