Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tudnék lemondani a...

Hogyan tudnék lemondani a függőségemről, ha nem érzem és nem tudom megértetni magammal, hogy káros, amit csinálok?

Figyelt kérdés

Sajnos nem találtam függőség alkategóriát ezért a dohányzáshoz írom, mivel talán ehhez áll a legközelebb a vape (elektromos cigaretta). Én soha nem voltam dohányos, tizenévesen persze bulikban néhány szálat elszívtam, de alapvetően a cigifüst szagától is elfog a hányinger. Régen szerettem vizipipázni, de azt nyilván nem csináltam a hét minden napján, az ébren töltött időm minden órájában.


Aztán 2 éve a bulis cigizéseket kiváltottam az elektromos cigerattával és aztán már a mindennapjaim részévé vált. Szívom reggelihez, munka közben, filmezés közben, este lefekvés előtt. Nem akarom a stresszre fogni, mert szerintem a mai világban senki sem lehet abban biztos, hogy 5-10 éves távlatban is minden rendben lesz. A jelenlegi helyzetem miatt nem stresszelek, inkább olyan stressztényezők vannak, hogy félek, hogy nem találom meg az életben a szenvedélyemet/hivatásomat, vagy nem sikerül megteremteni az anyagi feltételeit annak, hogy családot alapítsak.


Nyílván a függőségeknél a függőség gyökerét kéne megtudni, megismerni. A függőségekkel szemben idáig mindig sikerült győzelmet aratnom. Szerencsejátékoztam kb 2 hetet, elvesztettem egy heti keresetemet és megértettem, ez káros, nem tesz jót. Sokat szórakoztam nyaranta, sokat ittam, éreztem, hogy ez árt, már nem is kívánom az alkoholt, se a bulikat. Füvezgettem 19-20 éves koromban hetente, éreztem, hogy feledékenyebb lettem, abbahagytam, mert éreztem, hogy káros. Nem is kívánom azóta sem.


Viszont a vapenek semmilyen mellékhatását sem érzem, nem köhögök, nem ébredek takonnyal a torkomban reggelente. Egyszerűen csak a tudat, hogy enélkül feszült lennék, idegesít. Le akarom tenni.


Novemberben letettem egy hónapra, nem esett a nehezemre, viszont december 1-én úgy voltam, hogy hát igazábol annyira nem is vagyok függő ha kibírtam az egy hónapot, szóval újra elővettem. Hogy tudnék végleg leszokni? Fokozatosság elve, vagy holnaptól elő se veszem? Valakinek hasonló tapasztalat, tanács?


Szeretem az ízét, az illatát, szeretem a gőzt, szeretek karikákat fújni, játszani a füsttel.


23/f


2020. dec. 28. 23:46
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Gyerek vagy még. Majd ha idősebb leszel megjön az eszed és szépen bemész egy elvonóra.
2020. dec. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
az elvonó azért szerintem az esetemben túlzás, inkább tűnik pszichológiai függőségnek mint sem fizikainak, mindenesetre köszönöm a választ.
2020. dec. 28. 23:53
 3/10 A kérdező kommentje:
még annyit pontosítanék, hogy a problémám, hogy nem tudom magamnak megmondani, hogy miért szeretném abbahagyni. nem zavarok vele senkit, nem költséges, nem érzem a káros hatásait. egész egyszerűen az zavar, hogy függő vagyok. pontosan ugyanígy le szeretnék szokni arról, hogy rámarkolok a hüvejkujjamra. ez is elvileg stresszlevezető dolog, és ez sem annyira káros, mint az alkohol vagy bizonyos gyógyszerek, viszont tudom, hogy függőség, és szabad szeretnék lenni a függőségektől.
2020. dec. 28. 23:57
 4/10 anonim ***** válasza:
22%

kérdező, nekem az a tapasztalatom a függőségekkel, hogy oké, letesszük, de jön helyette más.

szóval amíg nincs meg a gyökere, addig nem érdemes.

apámat mondanám példának. sokat dohányzott. "leszokott", és utána elkezdett enni, 20-30-40 kiló.

2020. dec. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%

Hogy lenne már gyerek még elvonó..

Egyszerűen egy rossz szokás de ne stresszelj rá ne úgy fogd fel H enélkül feszült lennél stb. Ez fantázia.

Egyszerűen csak csökkentsd az nem lehetetlen és folytasd majd megunod vagy nem de nem kell senki előtt szerepelned élvezd ki.

Én korábban a rendes civirol váltottak elektromosra és az elektromost egész nap szívtam jó melyeket állandóan, azóta visszaszoktam a rendes cigire napi 5 szál és sokkal jobb

2020. dec. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Figyelj, próbáld meg egyelőre csak csökkenteni a számát már az is haladás. Sokan nem tudnak leszokni róla. Viszont nem egy embertől hallottam, hogy mikor terhes lett a felesége akkor szokott le.
2020. dec. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%

#1-el ne foglalkozz, valami gyökér aki itt vezeti le a feszkót. 23 éves gyerek... ne röhögtess.


Kérdező, én abból amit leírtál, azt vettem le, hogy te nem a hatása miatt szívod, hanem mert muszáj valamit csinálni munka közben, filmnézés közben, stb. A legegyszerűbb nyilván az, ha fogod azt az e-cigit, ledobod a földre, addig taposod, amíg felismerhetetlen lesz a formája, és aztán kidobod a kukába. Esetleg azokra az időkre, amikor amúgy szívogatnál belőle, keress valami más dolgot, ami lefoglal.

2020. dec. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
19%
Sportolj valamit.
2020. dec. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Miért van lepontozva az egyes? Aki 23 évesen így viselkedik és nincs önkonrtollja az AGYILAG nagyon is gyerek! Én sem ajánlom az elovnót. Növeld a duplájára az adagot az lesz a legjobb!
2020. dec. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
29%
De miért kéne abbahagyni? Ne tegyél bele nikotint,aztán még annyira le leszel függő.. Vagy ennyi erővel legközelebb a levegőről szokj le.
2020. dec. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!