Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Iqos tényleg jobb, mint a...

Iqos tényleg jobb, mint a hagyományos cigaretta?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam, hogy átálljak a hagyományos cigarettáról Iqos-ra. Napi 5-6 szálnál nem szívok többet, így gondoltam jobbat teszek magamnak, ha váltok Iqos-ra. Utána olvastam, hogy az Usában is szigorú ellenőrzésen esett át és a WHO is ellenőrzés alá vette és jóváhagyta. Szóval tudományosan bizonyítottan sokkal jobb, mint a cigaretta. Ha “józan ésszel” gondolkodok, akkor is arra a következtetésre jutok, hogy jobb alternatíva. 320 fokon hevíti, ami párrá válik és nem keletkezik kátrány.Viszont olvastam véleményeket emberektől, és sokan dicsérték, de volt pár erős ellenhang is. A negatív vélemények eléggé eltántorítottak.

2021. jan. 15. 19:59
 1/3 Miss Endzsi ***** válasza:
71%
Próbáld ki: Fogj egy zsepít szívj bele a hagyományos cigarettába és fújd ki a zsepin keresztül. Kb. 14-szer több kátrányt fog fel a zsebkendő a heets-el szemben.
2021. jan. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
A ciginél végülis minden jobb, én mondjuk nem iqos-t vennék, mert drága és állandóan töltögetni kell, vannak sokkal nagyobb kapacitású dohányhevítők is. Az a baj ezzel a megoldásal, hogy ebből többet fogsz szívni, más az íze teljesen, a dohányhoz nem sok köze van, van aki ezt nem bírja,gőze is elég kevés, van akinek ez is számít.
2021. jan. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%

Én lassan 1 éve vagyok használó.

Ha Iqosozom, akkor még másnap sem esik rá jól a sima cigaretta, nagyon megérzem utána a cigi rossz ízét, az égő papírt és a többit (és sokan, ismerőseim is). Magát az embereket megosztja, ismerőseim közt is van olyan akinek nagyon bejött, és van aki azt mondja, hogy fekália szaga van. Szerintem nincs rossz szaga, csak mikor üríted vagy tisztítod, de ennyi erővel a hamutálnak is, szóval az más, alapból nincs. Lakásban is szoktam használni, soha 1 cigit nem mernék el bent elszívni, mert azonnal beszívja ruha, bútor, fal/festék. Ezt nem! :) Legalábbis még nem sikerült olyan mennyiséget elszívnom lakásban, hogy ne szellőzön ki zárt ablakkal 5 perc alatt, nyitottal meg végképp. Az biztos, hogy egészségesebb, mint a cigaretta. Legalábbis a dohányt elvileg úgy rakják össze, illetve mint írtad nem ég olyan magas hőmérsékleten, más amit beszívsz kicsit és nincs égett papír sem. Jó max megkapja a papírt a hő (nem), de nem papír égését szívod be, meg nem az egyéb végleg elégő/magas hőmérsékleten elégő és elszívható káros anyagokat. Az hogy kinek mi ízlik ízre és szagra, meg egyénfüggő. Ugye a szűrő részben van asszem kukoricakeményítő rész, ami a hőcsökkentésért/szűrést felel (most nemtom pontosan miért), ez az amit a hő megkap egy kicsit és "fura" szaga lesz, ezt sérelmezik ismerősök, de van aki még a kukorica szagot is felismeri (tisztításkor én is). Azt nem tudom, hogy érdemes-e a lejárati rezgés után szívni, vagy azt meg kéne-e hagyni tisztító égés fázisnak (leírás szerint utána még 1-3 slukkot lehet szívni), mert azon már erősebben érződik ez a fura íz néha (esetek 90%-ban, van hogy nem érezni), és nem tudom ez mennyire egészséges, meg ott már kevesebb füst jön olyankor (nyilván) plusz a furi íz néha elvesz nekem az élményből, de nem érdekes annyira, ha nem gondolsz rá nem is mindig érzed, van hogy észre seveszem, hogy lejárt és a semmit szívom.


Milyen egyéb negatív vélemény volt egyébként? Volt ami "tudományosan" relevánsnak tűnt?


Én szeretem, jobb alternatíva szerintem. Árban meg mondanám hogy ugyan ott vagy, mivel semmivel sem olcsóbb sajnos, mint a cigaretta, csak hát pluszba megveszed a 15-35 ezres készüléket, szóval mínuszban vagy :D De ha hiszünk abban, hogy az ár valamennyire minőséget garantál, akkor ez is egy mankó, hogy ha pluszban kidobsz rá, csak nem lehet olyan rossz, főleg hogy utána sem lesz olcsóbb, árát nem hozza vissza, akkor az egészséget kell visszahozza kis szinten. (Kijelentik hogy nem leszokáshoz van és nem hegyi levegő, de valamivel jobb.)

2021. jan. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!