Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Le lehet annyira szokni a...

Le lehet annyira szokni a dohányzásról, hogy utána ha elszív pár szálat, ne essen vissza hamar, hanem kb ugyan olyan lassan alakuljon ki újra függőség, mint mikor először elkezdett dohányozni? Ha igen, ez mennyi idő?

Figyelt kérdés
Másfél éve hagytam abba a dohányzást (napi 1-1.5 doboz). Régebben is volt hogy letettem egy évre, de egy "poénból" elszívott szál miatt kb 1 hónap alatt visszaszoktam ugyan arra a mennyiségre.

2021. jan. 21. 00:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindent lehet csak akarni kell
2021. jan. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem abszolút lehetetlen.Egy már nemdohányzó ember számára az is hatalmas kényszert jelenthet,ha mást lát cigarettázni,nemhogy még el is szívjon csupán csak egyetlenegy szálat is,akkor rá jönne a következő úgy is,szerintem.Na de persze minden fejben dől el,nem vagyunk egyformák,nekem eddig sikerült leszoknom a kábítószerről,az italról,viszont a cigaretta az már húzósabb nálam.És a késztetés mindig benne van az emberbe,de van aki erősebb és kibírja,van aki gyengébb és hozzányúl újra.
2021. jan. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Nagy önfegyelem kell hozzá.
2021. jan. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akarat kérdése.
2021. jan. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Húgomnak nem sikerült. Ő 2 hétig valami miatt konkrétan nem cigizhetett, ki is bírta, majd volt olyan meggondolatlan, hogy újrakezdte! Nem is értettem, 2 hetet kibírt, erre nem hogy örült volna, inkább magának kereste a bajt. Az elején ő is pontosan így volt, hogy 1-2 szál naponta, aztán nagyon hamar eljutott ugyanarra a szintre, ahol volt (napi 1 doboz), viszont azóta állítása szerint már láncdohányos is. Mondhatom nagyon vonzó egy 22 éves fiatal nőnek.
2021. dec. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
sajnos az emberi test / agy nem becsapható, ha a toleranciáról van szó. Ha már függője vagy valaminek, ugyanazzal a mennyiséggel folytatod, mint amennyivel abbahagytad, hiába telnek el akár évek. Vagyis kétszer nem tud kialakulni a függőség ugyanarra a szerre, ezért sem beszélhetünk ténylegesen leszokásról, csupán abbahagyásról.
2023. ápr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!