Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Munkahelyemen a főnökasszonyom...

Munkahelyemen a főnökasszonyom azzal próbált megnyugtatni engem tavaly hogy ő nem dohányzik rendszeresen, csak néha rágyújt, de most már mégis látom őt minden nap dohányozni és nagyon aggódom érte, mit tegyek? 28L

Figyelt kérdés

Legelsőként szeretném azzal kezdeni, hogy természetesen 100 százalékban tiszteletben tartom a főnökasszonyom magánéletét és hogy ez az ő élete. De akkor is borzalmasan aggódom érte és féltem őt! Azért, mert nagyon szeretem, rengeteget jelent a számomra!


A munkahelyemen én 5 éve dolgozom és a főnökasszonyom a legelső napom óta velem van. Konkrétan ő volt az, akivel állás interjún voltam. A főnök asszonyom 30 éves és számomra ő a legjobb a barátom, imádom őt! Mindig megért engem és mellettem van, támogat és nagyon kedves. Az összes munkanapomon rendkívül emberséges és kedves velem. Csak nagyon ritkán volt ingerült velem, talán olyan 3 alkalommal és ebben a 3 alkalommal megérdemeltem a kritikáját, mert hibáztam.


Tudnotok kell, hogy a főnökasszonyom 2019-ben kipróbálta a dohányzást. Úgy történt, hogy egyik barátnője megkínálta őt, erről ő maga mesélt bent a munkahelyemen a többieknek. Teljesen le voltam döbbenve és nagyon meglepett a dolog, nem voltam boldog. Akkor azt mondta, hogy pocsék volt és hogy "Biztos nem gyújt rá megint, mert nem jött be neki!". Aztán 2020-ban megint rágyújtott és egyre gyakrabban, mert láttam hogy kiment dohányozni a kollégákkal. Nekem ez nagyon fájt, mert én aggódtam érte és ezt meg is beszéltem vele személyesen 2020-ban. Látta rajtam hogy valami nincs rendben, kérdezte, "Mi a baj Nóri?", én pedig elmeséltem neki, hogy nagyon aggódom érte és féltem őt. Elmeséltem neki, hogy eszem ágában sincs beleszólni a magánéletébe, felnőtt nő, maga hozza a döntéseit, csak félek hogy a cigaretta ártani fog neki. Ő látta rajtam hogy mennyire fel voltam zaklatva és azt mondta hogy "Nem kell aggódnod értem Nóri! Én nem vagyok dohányos! Néha rágyújtok, de ennyi az egész! Ne féltsél engem!". Elnézést kértem, ha esetleg megbántottam őt, mire azt mondta, hogy "Nem bántottál meg, tudom hogy csak jót szeretnél. De mondom, nem kell aggódnod, én nem dohányzom!".


Aztán az történt, hogy 2021 január vége felé valami megváltozott. Minden egyes nap kimegy a számára kedves kolléganőivel dohányozni és egy nap kb. 4 alkalommal. Annyira megijedtem és még most sem értem a dolgot, mert ő tavaly azt mondta nekem, hogy ő "Nem dohányzik, csak néha rágyújt!", most pedig már ugyanannyit dohányzik, mint bármelyik másik kolléga! :( :(


Én bár természetesen tiszteletben tartom ha valaki dohányzik, de én magam nem dohányzom! Sohasem érdekelt engem, sohasem próbáltam és nem is szeretném, mert nagyon veszélyesnek és egészségtelennek tartom! A munkahelyemen is megmondtam minden kollégának, hogy én 100 százalékban tiszteletben tartom mindenki magánéletét és hogy dohányzik-e, nekem mindössze az az egyetlen kérésem, hogy sohase dohányozzanak a közelemben! És szerencsére vannak olyan kedvesek és kulturáltak a munkatársaim, hogy mind betartják. Volt 1-2 bunkó ember, akik beszóltak emiatt és csúfoltak, de egyébként velük nem is beszélek, mert durva, kötekedő emberek.


Félek, hogy a főnökasszonyom tönkre fogja tenni magát és hogy a dohányzásra teljesen rá fog szokni! :( Vagy talán már rá is szokott? Amióta kipróbálta a dolgot 2019-ben, de főleg 2020-ban, a jelleme is kezdett megváltozni és néha nem is ismerek rá! Olyan más lett, emberileg is! Félek szóba hozni nála ezt a dolgot, mert nem tudom mit reagálna. Talán megharagudna rám? Olyan fontos ember ő a számomra, nem szeretném hogy baja essen! :( Azért vagyok zavarban, mert én mindig el szoktam mesélni neki az érzéseim és ő mindig megért engem. De attól félek, ha elmondom mit érzek, akkor megharagszik rám, hogy én "Beleszólok a magánéletébe!". Hallgassak az érzéseimről, vagy mondjam el neki megint, ahogyan tavaly tettem?



2021. febr. 28. 16:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Hallgass, mert semmi kozod hozza.
2021. febr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Ehhez neked semmi közöd.
2021. febr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Atyám, te ezt az egészet úgy írod, mint ha heroin függő lenne.. 😂 🤦‍♂️

1. Ez "csak" cigi.

2. Semmi közöd hozzá.

2021. febr. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon brutális, hogy erről a témáról ilyen hosszan írtál. Semmi közöd más életéhez, ha káros szokásról van szó, ha nem!
2021. febr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Ha a tizenéves kölykömet kaptam volna dohányzáson se írtam volna ilyen hosszú litániát.

Mintha valamilyen köztörvényes bűnöző lenne..

2021. febr. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Ne görcsölj ezen Nóri inkább gyújts rá te is és aztán együtt cigizhetsz a főnökasszonyoddal ha már ennyire szereted kövesd mindenbe legalább.

Amúgy azért még ne temesd meg a 100 éves kort is megélheti ha szerencsés.

2021. febr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
26%
Többiekkel ellentétben én megértelek, anyám is láncdohányos, és most tüdőrákos, de akkor sem tudsz mit csinálni. Mitől kötődsz ennyire a főnöködhöz, mintha családtag lenne?
2021. febr. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
Szerelmes vagy bele, vagy mi van? Szakadj le rola, semmi kozod hozza, meg akkor sem, ha o a legjobb baratnod (szerinted :D).
2021. febr. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
86%

Szia Nóri! :)


Én megértelek, hogy aggódsz érte, nagyon rendes ember lehetsz.

Dohányosként állítom, hogy nem tehetsz ellene semmit, én már számtalanszor próbáltam leszokni (9 hónapig nem dohányoztam, e-cigivel is próbálkoztam (többször is)), de nem sikerült. Ha ő nem akar leszokni, akkor nem is fog. Persze beszélhetsz erről vele, de pikk-pakk nem tud leszokni.

Én se adtam még fel, csak nagyon nehéz leszokni: ingerültség, depresszió, álmatlanság, őrület kerülget, ha nem gyújtok rá pár órán belül.

2021. febr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
🤣🤣🤣🤣 Ennyire unalmas az életed?
2021. febr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!