Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányos szülők! Mit szóltok...

Dohányos szülők! Mit szóltok hozzá ha a gyereketeket dohányzáson kapjátok? Megengeditek neki, hogy dohányozzon vagy azzal mosnátok a fejét, hogy milyen káros meg satöbbi? Mit gondoltok arról aki engedi a gyerekének hogy cigizzen?

Figyelt kérdés
13-14 éves gyerekekről van szó.

2021. márc. 2. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

A gyerek addig egészséges mentálisan (gyerekként, a felnőttkorára akár negatív kihatása is lehet, sőt…), amíg a szüleitől vesz példát, ezekután a szülőnek nincs semmilyen jogalapja arra, hogy akár csak szidja is olyanért, amit tőle tanult.

Az, aki meg engedi a gyerekének, hogy cigizzen, magára vessen, nem véletlenül akar…

2021. márc. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Angel3000 ***** válasza:
76%
Kedves kérdezô! Probàlnàm lebeszélni, érvelni!
2021. márc. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagyok szülő, csak dohanyos, mas az, ha kiprobalja meg mas ha napi rendszereseggel szivja. Egy 14 evesnek honnan lenne ra penze pl? Ki veszi meg neki? En is apam jelenleteben probaltam ki egeszen kicsikent, akkor azt hittek egy eletre elment tole a kedvem, majd megfulladtam tole, aztan kb 20 evesen kocadohanyoskent folytattam a munkahelyen, most meg mar napi szinten sajnos...


Ha mar lenne munkaja, meg elmult 18,akkor meg azt csinal, amit akar. Arrol nem papolnek, hogy milyen káros, mert nem tudom magamat hitelesen eloadni, en erre mindig csak azt mondom, valamiben meg kell halni...

2021. márc. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
14 éves korom óta dohányzok, bár a szüleim nem dohányoznak, elég lazán vették a dolgot. Mondjuk ez csak 16 éves koromban derült ki. Mondták, hogy káros, meg ilyesmi, de nyilván ezt én is tudtam. Természetesen saját pénzből vásároltam a cigit/piát.
2021. márc. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

Én 28 éves vagyok de anyám még mindig kiveszi a számból a cigit ha látja, hogy rá akarok gyújtani. Pedig ő is cigizett.

Nekem ezzel nincs vele bajom nem vagyok már tizenéves hogy lázadozzak anyukám ellen meg bezzegezzek hogy ő is cigizett. Tudom, hogy félt és ez egy egészséges reakció egy anyától attól is aki cigizik.

2021. márc. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!