Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzás fizikai vagy...

A dohányzás fizikai vagy lelki függőség?

Figyelt kérdés
2008. dec. 5. 07:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos mindkettő.
2008. dec. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A dohányzás során nikotin kerül az agyba, ennek hatására dopamin és noradrenalin szabadul fel. Ehhez az állapothoz a szervezet hozzászokik és egy esetleges nikotinelvonás ingerlékenységet, szorongást vált ki.
2008. dec. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
elsősorban fizikai, de ebből következik a lelki, mivel a függőséget okozó anyagok az agyra is kihatnak
2008. dec. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Számomra lelki. De egyébként úgy gondolom, mindkettő.
2008. dec. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább fizikai. Mert, ha lelkileg eldöntöd, hogy leteszed az a könnyebb.
2008. dec. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Nálam lelki ok miatt indult a dohányzás és lelki függőség is maradt. Aztán jött egy cél, amiért leszoktam.
2009. jan. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Agyi hiba, bunkó kegyetlen belátástalan idióta hiszti, mindez havi 20- 30 ezerért.
2010. jan. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

inkább lelki, vagy inkább úgy írom agyi.

Aki terhes volt 9 hónapig, és nem szívott, és a második gyerek után is rágyújt, ahogy kijöna kórházból, az szerintem nem lehet már fizikai.

Vagy én van hogy eldöntöm hónapokig nem cigizek, aztán mégis egyszer csak rám jön.

SZerintem nem lehet az, hogy valaki ki bírja hónapokig leteszi, majd a fizikai miatt gyújt rá megint.

Inkább az érzés, ahogy szívod, amozdulat, a megszokás.

2010. szept. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!