Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mivel üssem el az időt itthon,...

Mivel üssem el az időt itthon, hogy ne gyújtsak rá?

Figyelt kérdés
Már 2 napja nem gyújtottam rá. Én sem tudom hogy, mert napi 1 dobozzal elmegy általában. Eddig bírom de mindig a cigi jár az eszemben. A fiókomban ott van a doboz bontatlanul és félek, hogy most már kísértésbe fogok esni.

2021. ápr. 11. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kézműves dolgok stimulálóan hatnak és az alkotás is boldogsághormonokat vált ki.
2021. ápr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Edz!!!
2021. ápr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Takaríts ki mindenhol a házban és a ház körül. Az tényleg segít, eltelik vele az idő, lefoglalod a két kezed. És lehet húzni több hétig is, amíg elfelejted a cigit. Ott vannak a szekrények, az ablakok, bútorok is. Minden csillogjon-villogjon. Legyen otthon jó sok szénsavas ásványvíz, hajts fel 1-2 pohárral, mikor nagyon rád jön a cigizhetnék.
2021. ápr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bár sokan mondják, hogy az első pár nap a nehéz. Én nem ezt tapasztaltam. Heteken át rá akartam gyújtani, ingerült voltam. Volt tartalék, mint neked, de nem gyújtottam rá.

Van egy program, ami bíztat, és akár tereli a gondolatokat. Megnyomod a gombot, és kiír valami érdekességet, na de mikor rá akarsz gyújtani nem érdekel a hülyesége, vagyis engem nem kötött le 😅 viszont számol is, és küldi az infókat, hogy a testedben mi változik órák / napok /hetek / hónapok alatt. Az jobban érdekelt.

Volt, hogy a zenét jól felhangosítottam, és énekeltem az iszonyú fals hangomon 🤣

Volt, hogy elmentem a kutyáimmal kirándulni, túrázni. Ez a progi nagyon jó, és cigi nélkül is jó dolog.

Aztán volt, hogy a ház is csillogott mindenhol, mert marha hideg volt kint, és nem akartam kinti programot csinálni.

Volt, hogy apámat zaklattam telefonon napi többször (munkahelyén is tud beszélni), hogy mondjon valamit, mert... használt!

De olyan is volt, hogy 80 feletti nagyapámat zaklattam, hogy hogyan is volt az a sztori? Elmesélte újra, amiből nagyon sok új sztori származott.

Aztán elkezdtem edzeni.

Írtam napi rendet, igyekeztem betartani.

Több ismerősöm mondta, és tapasztaltam is , hogy jól meghíztak miután letették. Szerencsére nálam nem volt ilyen. Nem vagyok hízékony, nem álltam neki pótcselekvésként enni.

Igazából a rutinokat kell megoldani. Egy dohány ember rágyújt, ha örül, ha szomorú, ha ideges, ha izgul, ha vége a filmnek, ha kiülte magát a WC-n, kávé mellé, fürdés után, kaja után, ébredés után, ha beül a kocsiba, ha kinyit egy sört, ha kinyit egy energiaitalt stb. Mindenkinek meg van a rutin, hogy mikor. Hú elég hosszúra sikerült a felsorolás, pedig a saját életemet néztem csak. Basszus, ez gáz volt.

Szóval ezekre a rutinokra kell kitalálni valamit. Rágó, vagy bármi. Akár egy zsebkendő összegyűrése is sokkal jobb, mint rágyújtani. Aztán telik, és telik az idő, majd büdösnek érzel egy dohányzó embert.

Itt a jó idő, sok sok séta a természetben párral / gyerekkel / kutyákkal.

Foglald el magad olyan dolgokkal, amik boldoggá tesznek téged.

Ja, és volt olyan időszak (ez az elején volt), hogy számoltam a pénzt. Tudtam mennyit költöttem rá, és azt egy darabig félre raktam. Szép összeg jelent meg a fiókban. Elszörnyedtem.

Kitartást! Menni fog!

2021. ápr. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én pszichologiát tanultam, ám végül nem végeztem el az orvosit.

De hatalmasat segített a leszokásban.

ne akarj helyette csinállni semmit... minden amit konkrétan hiánypótlásra csinállsz, az csak megerősíti benned, hogy valami éppen hiányzik, tehát egyre jobban fog hiányozni... míg úgy be nem stresszeled magad, hogy rágyújtasz... ha valóban le akarsz szokni, azt tudatosítanod kell magadban... ha kattogsz, akkor kattogj, de közben ne hiánypotolj, hanem tudatosítsd magadban, hogy most azért szenvedsz, mert meg akarsz szabadulni attól a szartol... akkor hossz7távon az tudatosul, hogy neked nem is kell az a szar... nem pedig az, hogy hiányzik... amit megerősítenél a hiánypótlással.

2021. ápr. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%
Sportolj valamit.
2021. ápr. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!