Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mivel helyettesítsem a cigit?

Mivel helyettesítsem a cigit?

Figyelt kérdés

Véglegesen le akarok szokni a cigiről. A legnagyobb problémám nem a nikotinfüggőség,hanem az érzelmi. Maga a feelingje fog hiányozni. Egy éve dohányzom,naponta egyedül 5-6 szál megy el,társaságban,bulikon több. A legjobban az fog hiányozni,hogy elalvás előtt kiüljek éjszaka az ablakomba,és zenét hallgatva cigizzek. Ez ilyen terápia nekem,főleg a zene miatt. Ezt a szokásomat meg szeretném tartani,csak cigi nélkül,viszont kelleni fog valami pótcselekvés. Milyen ötleteitek vannak? Előre köszönöm!

16/L



2021. ápr. 13. 01:35
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
hallgass zenét, és imitáld a cigizést egy ceruzával.
2021. ápr. 13. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a mentolos Rágó segített.

Valakinek a kávézás.

Mondjuk én este el tudom azt is képzelni, hogy egy pohár bor társaságában zenét hallgassak. (persze csak módjával 🙂)

2021. ápr. 13. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sporttal.
2021. ápr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel... semmivel nem kell helyettesíteni... ha helyettesíted az pszichologiailag csak megerősíti benned a hiány érzetet.

Ne is akard helyettesìteni semmivel...

ha valóban le akarsz szokni, akkor bizony szenvedned is kell hozzá... mikor eszedbejut, hogy na most jó lenne, tudatosítsd magaddal, hogy miért is akarsz leszokni... ha kattogsz akkor kattogj... majd elmúlik... gondolj bele volt 15 év az életedben mikor halgathattál zenét az ablakban anélkül is, hogy cigozel... vagy azon kattogsz, milyen jó lenne most cigizni...

ilyenkor erősítsd magadban ezt a tudatot, hogy milyen jó lesz majd ha tudsz az ablakodban zenéthallgatni, ha majd eszedbe sem jut, hogy ehhez rà kéne gyújtanod... én 10év végén napi 2doboz utàn és sok kudarcbafulladt kísérlet utàn szoktam le így 2013ban...

ma màr elképzelni nem tudom miért bagóztam... régen mindenhez kellett... vezetéshez, munkàhoz, haverokhoz... és a sok hülye rituàlé megszokása miatt nem tudtam leszokni éveken át.

2021. ápr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
pont ez az h nem lehet mivel helyettesíteni. Ha lehetne, akkor könnyű lenne leszokni. De mondjuk a nikotin vélkűli elektromos cigi, vagy vízipipa az jó lehet.
2021. ápr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
e cigi
2023. jún. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!