Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Papám 65-éve dohányzik és...

Papám 65-éve dohányzik és most le szeretné rakni a cigit hogyan segítsek neki ?vagy mennyire javasolnátok az e-cigit?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 18. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Semennyire nem ajánlom, az még talán károsabb. A likvid amit az e cigibe raknak az teljesen káros az emberi szervezetre. Esetleg ha elvonási tünetei vannak akkor vegyél neki nikotintapaszt.
2021. ápr. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Nyugodtan vehetsz neki e cigit az első gomdolom csak képen latott olyat. Senki nem tudja mennyire káros az a liqvid vagy káros e egyáltalán

Nálam mióta használom nem köhögök nem vagyok büdös nem rekedt a hangom.

Az elején köhögni fog tőle mivel tele a tüdeje katrannyal de az majd később jobb lesz. De ez nem leszokás lesz hanem csak a nikotin bevitel más formája erről is ugyan olyan keserves dolog leszokni. Szoval ezt nem nevezhetjük leszokásnak.

2021. ápr. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, én nem dohányoztam ennyi ideig, de nálam csak az "egyik napról a másikra" dolog vált be. Előtte próbáltam a folyamatosan kevesebbet dolgot, illetve mindenféle pótcselekvést (pl. rágót), de nekem egyik se jött be. Így viszont, hogy hirtelen megvontam magamtól, kb. az első két hét volt nagyon szenvedős, utána még persze bizonyos szituációkban hiányzott (pl. amikor stresszes voltam), de már 2 éve "tiszta" vagyok és már nem is szoktam rá gondolni, sőt a szaga egyenesen zavar. :)

Nagymamám 40 évig dohányzott, neki egészségügyi okokból volt muszáj letennie, de neki is ez a módszer vált csak be.

Ha van esetleg a környezetébe valaki, aki szintúgy dohányzik, és nyitott arra, hogy letegye, akkor szerintem baromi nagy segítség és motiváció, ha nem egyedül csinálja (én pl. kolléganőmmel csinaltam).

Az e-cigiről egyébként én se hallottam jókat, és azok az ismerőseim, akik ezzel próbáltak leszokni, végül nem szoktak le.

2021. ápr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
E cigit felejtsd el, károsabb, majd később derül ez ki. Talán Iqos, de azzal nem lehet leszokni. Én iqos-ra szoktam át, kevésbé káros.
2021. ápr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25%
#4 én is ezt mondtak (#1) de leszavaztak
2021. ápr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 moozygoo ***** válasza:
100%

Hogy neki működne-e az szerintem csak akkor derülne ki ha kipróbálnátok.

Olvastam olyat aki azzal szokott le, olyat is aki arra szokott át.

Hosszú távon egyik sem egészséges, azt meg hogy melyik károsabb hagyjuk, mert az ecigi még nincs bent olyan régóta hogy valós gyakorlati mérésekkel alátámasztható legyen.

Nekem egyébként nem jött be.

Emlékszem mikor megvettem az első ecigim, hazamentem leültem vele, pöfékeltem vagy 40-50 percet az újdonság varázsával, aztán elszívtam egy rendeset :_D

2021. ápr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!