Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan lehet leszokni a cigiről?

Hogyan lehet leszokni a cigiről?

Figyelt kérdés

Már bánom hogy kipróbáltam. 2 éve kezdtem el cigizni, már megutáltam, de nem tudom abbahagyni. 17 éves vagyok, és napi 10 szálat szívok, ami nem olyan sok, de még sem bírom ki cigi nélkül.

Egy idő után nagyon elkezd hiányozni és mindig ragyujtok sajnos.

Hogy lehet erről leszokni?


2021. máj. 5. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Csakis akarattal.

Hiányozni MINDIG fog.

Én undorodom tőle már.

Torokgyulladással szoktam le 14 év után. Azóta ha cigiznek mellettem, irigykedek. Meglátom a cigit, vágyat érzek. De amikor kipróbáltam , borzalmas volt. ( Szerencsére...)

2021. máj. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sportolj valamit.
2021. máj. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt mondják az újévi fogadalmak általában nem sikeresek. 7 év napi 1 doboz után egyik napról a másikra, most már ki merem jelenteni hogy leszoktam. Ez előtt 1 próbálkozás volt, az ~1 hónapig tartott. Elhatározás kérdése az egész, de az elhatározásnak komolynak kell lenni, nem csak hirtelen felindulásból. A legfontosabb, ha nekiállsz 1 szálat sem szabad elszívnod, se 1 hét se 2 hét se 1 hónap múlva, mert ott bukta az egész. Nekem az első 2 hét ami kicsit szarabb volt, utána már tűrhető azért. De az a bármikor rágyújtanék érzés elég sokáig tart még utána is. Megszokásoknál vannak a mélypontok egyébként: kollégákkal reggeli kávé, haverokkal sörözés, kaja előtt-után, kinek mi ugye. Meg egy kicsit idézőjelben "át kell szervezni" az életed, kitölteni azt az időt amit eddig cigivel töltöttél. Nem tűnik soknak, pedig szerintem ez az igazán nehéz, és nem a nikotin elvonás. Az elmúlik pár hét alatt. Az én 7 évem sem olyan sok, de szoktak már le 40 év dohányzás után is emberek, tehát nincs lehetetlen.
2021. máj. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. " Hiányozni MINDIG fog."

Na ez hülyeség , csak a gyenge emberek mesélik be hogy ijesztgessék a többit.

Én 20 év és a végén már 2 dobozzal szívtam és le tudtam szoki.

Sőt nem is volt nehéz, és én soha nem kivántam és nem hiányzott utána.

Esküszöm hogy könnyebb leszokni mint rászokni.

Csak hát erős akarat kell hozzá az biztos.

2021. máj. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4#

Igaz, hogy rászokni nehezebb.

De a mindiggel nem azt mondom, hogy állandó a sóvárgás, de nekem pl a kávé,ital sőt, még egy kis kerti tevékenység szünetjében társam volt.

És olyankor csak felsóhajtok ,hogy de jó lenne... De közben tudom hogy nagyon nem lenne jó.

Megéri leszokni(és leszokva maradni) sokkal jobban érzem magam azóta.

De ha nem akar az ember, akkor (de csak akkor) biztosan nem fog sikerülni.

Én nem akartam.

A sors küldött undort hogy sikerüljön... :D

2021. máj. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!