Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerinted aki napi 3-4 szál...

Szerinted aki napi 3-4 szál cigit szív, az ugyanolyan függő mint aki doboz számra szívja? Vagy csak unalomból cigizik, mert nincs jobb dolga épp?

Figyelt kérdés
Vannak egyáltalán szintjei a nikotinfüggőségnek? Pl a 3 szál cigi/nap mondjuk csak enyhe nikotin függőség, a 2 doboz/nap pedig súlyos nikotin függőség? Vagy aki keveset szív szerinted simán tudna többet is, mondjuk egy dobozzal, csak spórol, vagy hogy van ez? Jónéhány olyan ismerősöm is van akik minden reggel csak a kávéjukkal szívnak el egy szálat, saját bevallásuk szerint. Arra gondoltam hogy nekik nincs a nap további részében olyan gondolatuk, hogy de jó volna még egy szál? Vagy ők egyáltalán nincsenek is ráfüggve, csak a társaság kedvéért, vagy unalomból gyújtanak rá napi egyszer?

2021. máj. 6. 18:32
 1/5 anonim válasza:
100%
Aha. Ugyanolyan függő, szerintem :)
2021. máj. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Így van. Nincs alkalmi dohányos, csak dohányos vagy nem dohányos...

Aki napi 1-et szív el is dohányos, csak képes határt szabni. Ettől függetlenül, ha egy buliban leinná magát, ugyanúgy elszívna ő is egy dobozzal, mert dohányos.

2021. máj. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tepfal ***** válasza:
100%
#2: Azért nem ugyanaz a függőségi szint. Én voltam kizárólag társasági dohányos, napi 1-2 szálas dohányos és napi 1 dobozos dohányos is. Azért van különbség. A dohányzás szerintem nem csak fizikai, hanem pszichikai függőség is. Magamnál azt tapasztaltam, hogy kicsit ilyen placebó-hatás jellegű, pl. ha ideges vagyok, akkor megnyugtat, hogy jó, most leülök, elszívok egy cigit, átgondolom és megnyugszom. Egyfajta relaxáció (csak káros). Ennyi erővel persze meditálni is lehetne, vagy egy nyalókát megenni, vagy bármit, ugyanígy működne. Ettől még tudok frusztrált lenni, ha ezt nem tudom megtenni - pedig tudom, hogy csak placebó, nem a cigi "segít". Ettől viszont eléggé különbözik az, amikor fizikailag vagy rosszul a nikotinhiánytól. Pl. amikor napi egy dobozt szívtam, és véletlenül reggel nem tudtam rágyújtani az fizikai szenvedés volt, remegtem, émelyegtem, minden bajom volt, néhány szál után jobban lettem. Szóval szerintem nem, nagyon nem ugyanaz a kettő. Persze nehéz a napi néhány szálnál megállni, mert természetesen el tudsz szívni több cigit (ha úgy hozza az alkalom), és ha ez huzamosabb ideig történik (pl. amúgy csak napi 2 szálat szívsz, de van egy nehéz heted, és akkor minden nap egy dobozzal), akkor a fizikai igényszinted is feljebb megy, és már fizikailag is kívánni fogod.
2021. máj. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

De a napi 3-4 szálból lesz a napi 1 doboz vagy akár a 2 is.

Végső soron tök mindegy mert mindegyik szenvedély beteg.

2021. máj. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%
Nem ugyanaz a szint.
2021. máj. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!