Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nagyon vacilálok azon, hogy...

Nagyon vacilálok azon, hogy vegyek egy ecigit. Nem nagyon tudom eldönteni, hogy mi legyen és, hogy megéri e. Mik az eddigi tapasztalaitok?

Figyelt kérdés
2021. jún. 1. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Azt tudom hogy az e-cigi füstje sokszor jóval károsabb mint a sima cigi. Sőt ha a készülék minősége gagyi(a fűtőszál és a kamra) még annak is van káros gőze. Szóval ha veszel, jó minőségű folyadékkal és jó minőségű készülékkel jársz a legjobban.
2021. jún. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az összes ismerősöm, aki a leszokás vagy az ártalomcsökkentés egyik lépéseként vett, elégedett volt vele. Az, hogy a minőségre figyelj, már csak azért is fontos, mert a meghibásodó példányok időnként balesetet is okoznak. (Hogy igaza van-e az elsőnek abban, hogy még a rendes cigarettafüstnél is lehet károsabb, ha rossz minőségű, azt nem tudom. Azért a cigarettafüst összetételénél nehéz rosszabbat csinálni.)
2021. jún. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

e-ciginek nincs füstje, ha van akkor ott nagyon nagy gond van a készülékkel :)


Párája van.


Nekem rengeteget segített a leszokásban.


Amikor hazaküldtek minket és kezdődött a Home office, akkor gondoltam leszokok a cigiről, 3 hétig bírtam.


Vettem e-cigit. Azóta sima cigire rá se gyújtottam.


Rengeteg előnye van az e-ciginek.


Pénzt spórolsz meg vele, emellett az utcán nem jönnek az emberek hogy miért bűzölögsz, nincs az se, hogy elszívtad a cigit, de nem tudod kidobni a csikket, mert nincs szemetes, olyan sincs, hogy rágyújtanál de hirtelen el kell oltanod, ráadásul a szomszédok se a büdös bagószagot érzik.

2021. jún. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Pára gőz vagy füst ahogy nevezni akarod. De itt a lényeg:

[link]

2021. jún. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Már miért érné meg ?

Az is horribilis összeg évente és semmi haszon nincs benne.

Ugyan akkor azt is lehet olvasni hogy az is pont ugyan úgy káros mint a rendes cigi.

2021. jún. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem az e-cigi nagyon nem jött be. Az iqos sokkal jobban. De ezzel is szenvedek, hiányoznak a szokott mozdulatok (a hamut olyan kényszeresen szoktam folyamatosan leütögetni pl.). Tegnap vettem megint normál cigit, pedig előtte roppant büszke voltam, hogy "na most már csak iqos-t használok". És hát az iqos nagyon macerás, mindig tölteni kell. Az e-cigi ebből a szempontból sokkal jobb.
2021. jún. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az árakról beszélve, naponta fél vagy egy doboz cigi elment. Ha úgy számoljuk, hogy minden napra számolunk 1 doboz cigit, az 36 ezer Ft egy év alatt elment 432.000 Ft.


E-ciginél meg megvettem magát a készüléket, amit én már 1 éve használok, 10-20 ezer Ft egy ilyen készülék. Mellé vettem ízesített nagyobb kiszerelésű folyadékokat, bázist meg porlasztót.


Ezért összesen kb egy tizest, max egy huszast fizettem egy év alatt.


Kb egy év alatt 30 - 40 ezrem ment el az e-cigire.


Ebből kiindulva szerintem az E-cigi gazdaságosabb számomra.

2021. jún. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja és amióta vettem e-cigit azóta ritkábban is megyek a dohányboltba. Akkor megyek, ha kell porlasztó vagy bázis, folyadékból most rendeltem egy csomót.
2021. jún. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, anyagilag össze sem lehet hasonlítani a hármat, az e-cigi tényleg nagyon olcsón jön ki, az iqos olcsóbb, mint a normál cigi (csak éppen többet szívsz belőle), a normál cigi borzalmasan drága.
2021. jún. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
* mármint nem az iqos olcsóbb és nem az iqos-ból szívsz többet :)
2021. jún. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!