Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Panelben lakok, mellémköltözöt...

VZ2 kérdése:

Panelben lakok, mellémköltözött egy láncdohányos. Az erkélyen szívja el a cigarettáját. Mit lehet tenni? Ebben a panelban nincs tiltva az erkélyen dohányzás. Beszéltem vele, felajánlotta, hogy lemegy és ott elszívja, de nem így történik.

Figyelt kérdés
A ruhákra rámegy a füst, estére le kell tusolnom, hogy ne legyen a hajam cigarettafüstös.

2021. jún. 7. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Velem is ugyanez van. Lancdohanyos a szomszedom, homeofficeban melozik es szinte minden oraban kint bagozik. En nem beszeltem vele errol,hisz a kedvemert fix nem menne le az elsorol a lakas ele cigizni..
2021. jún. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz tenni, ő tulajdona. Elmondod neki, hogy zavar és találjatok rá megoldást, de ha nem hajlandó rá, akkor sakk-matt. Nekem anno a szomszéd rám szólt, hogy ez őket nagyon zavarja és legyen rá megoldás, és mivel nem akarok balhét, az erkélyen már nem szívok, csak másik oldalon az ablakban, viszont alapvetően nem tilthatta volna meg nekem, de hát most emiatt rosszban lenni valakivel nem éri meg.
2021. jún. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Ypszilon1980, nem minden hős visel köpenyt, és még azt mondják, hogy a dohányosok ignoránsak.
2021. jún. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Engem is nagyon zavar, különösen, amikor mondjuk télen, közvetlenül lefekvés előtt direkt szellőztetés céljából kitárom az ablakot, elképzelésem szerint egy percre (mivel farkasordító hideg van kint), és valakinek a szomszédságból pont akkor támad kedve bagózni, aminek az lesz a következménye, hogy friss levegőjű szobában történő nyugodt elalvás helyett további legalább negyed órás szellőztetés következik (mikor már abbahagyta), majd farkasordítóan hideg szobában idegesen hánykolódom az ágyban, és utálom a szomszédokat.

Ha pedig a bagófüst kiszellőztetése közben még valakinek eszébe jut kiállni az erkélyre dohányozni, akkor mindez kezdődik elölről.

Nyáron meg, ugye eleve nyitva vannak folyamatosan az ablakok, de nehogy azt higgye bárki, hogy akkor rendben, mert majd ki is megy a büdös bagószag, ahogy bejött, mert befelé pár másodperc alatt bejut, kifelé akár fél óra is, amíg távozik.

Szerintem az a minimum, hogy a dohányosok a lakásuknak azon az oldalán szívják, ahol feltehetőleg kevesebben szellőztetnek. (Ha van ilyen egyáltalán.)

2021. aug. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

[link]


"A környezeti dohányfüstöt az Egyesült Államok Környezetvédelmi Ügynöksége 1993-ban, az Egészségügyi Világszervezet Nemzetközi Rákkutató Ügynöksége 2002-ben ismert emberi rákkeltő anyagnak minősítette. Ennek kiegészítéseként a finn kormány 2000-ben, a német kormány pedig 2001-ben munkahelyi rákkeltő anyagként határozta meg. A Kaliforniai Környezetvédelmi Ügynökség mérgező, légszennyező anyagnak minősítette.



A belélegzett levegőbe jutó dohányfüstnek nincs olyan minimális szintje, ami alatt az expozíció már biztonságosnak mondható! Laboratóriumi vizsgálatok eredményei alapján1 megállapítást nyert, hogy akkor lehetséges elszívó-, illetve füstszűrő berendezésekkel biztosítani a levegőben a káros anyagok koncentrációjának nagyon alacsony szinten tartását a zárt helyiségek légterében, ha a létrehozott levegőáramlás erőssége a helységet szélcsatorna jellegűvé tenné. Tudományos bizonyítékok vannak arra nézve, hogy a műszaki megközelítések alkalmazása nem véd a dohányfüst expozíciótól.


A dohányfüstmentes környezethez mindenkinek joga van, ez következik a testi és szellemi egészség lehető legmagasabb elérhető színvonalához való jogból, mint alapvető emberi jogból."

2021. szept. 20. 23:14
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Én is úgy gondolom, hogy a nemdohányzók joga a dohányfüstmentes környezethez magasabbrendű, mint a dohányosé a bagózáshoz. Mertmivel az utóbbi amúgy is káros az egészségre.

Különben is, gondolom, ő becsukja a saját lakásának ajtaját, hogy ne menjen be a bagószag. Akkor miből gondolja, hogy engem viszont nem zavar, ha bemegy az én lakásomba? Legalább szólna, hogy én is becsukhassam az ablakaimat.

Azt sem bánnám, ha, mint régen a leprásoknak, csengetniük kellene, hogy meghalljuk és óvintézkedéseket tehessünk a bagófüstjük ellen...

2021. szept. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18%
#6 Van jobb ötletem, szervezzünk nekik külön vonatot, külön buszmegállókat, külön bevásárlóközpontokat, külön mindent, hogy nehogy véletlenül a szent és sérthetetlen nemdohányzó meglássa a sátánpatás dohányzót. Vagy ha ez nem tetszik, akkor szervezhetünk nekik külön helyeket ahová elszállítjuk őket, lehetőleg marhavagonnal, és étlen-szomjan dolgoztatjuk őket, mert ezt érdemlik. Sőt minden dohányosnak viselnie kell fekete hatágú csillagot, amibe a "Raucher" német szó van beleírva. Akin meglátjuk ezt a keresztet, attól megtagadhatjuk a betegellátást, vásárlást, lakhatast mindent. Együtt egy szebb, dohányfüst mentes jövőért!
2021. szept. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25%
Minderre nincs szükség, csak be kellene tiltani a dohányzást! Illegálissá tenni, mint a kábszert. Persze, ez nem fog megtörténni, mert túl nagy üzlet. Ezért van alárendelve az emberek egészsége a profitnak.
2021. szept. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, a 6-ban valóban kicsit eltúloztam, hogy érzékeltessem, mennyire zavaró tud lenni a dohányfüst. És igen, ha meghallom az öngyújtó kattanását, már ugrok, és csukom be az ablakot. HA meghallom. Mert ha nem, akkor mire megérzem a bagószagot, már késő becsukni. Akkor már nem keveset kell szellőztetni, hogy kimenjen. Egyszerűbb lenne, ha tényleg jelezné valahogy, hogy dohányozni fog.
2021. szept. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!