Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen mértékű dohányzás okoz...

Milyen mértékű dohányzás okoz hajhullást?

Figyelt kérdés

Bár nem vagyok láncdohányos, néha én is szoktam cigizni. Ez azt jelenti, hogy ha olyan társaságban vagyok, akkor én is "beszállok a buliba". Egyedül mostanában egyre ritkábban szoktam. Mivel van, hogy akár egy egész hét eltelik anélkül, hogy rágyujtanék, napi adagot sem tudok írni. Volt olyan időszakom amikor kicsit nagyobb mértékben csináltam, akkor kb 3 hónapon keresztül napi 3 szál-at szívtam. Ez volt eddig a legtöbb, de én már ezt is sokaltam, ezért vissza is fogtam magam. Már több mint 2 éve vagyok ezzel így, és nem tervezek a későbbiekben sem jobban ráálni a dologra. Egyébként most a téli lezárás alatt például 4 hónapig hozzás se nyúltam (nem volt kedvem, itthon voltam) E mellett rendszeresen sportolok (heti 1-2x futok), tehát igyekszem a szervezetemet egészségesen tartani.

lyen mértékű dohányzás mellett kell kopaszodás miatt aggódnom a késsőbbiekben? Itt most azokra a kutatásokra hivatkoznék amik kimutatták, hogy a dohányzás sokszor jelentős lehet a korai kopaszodásért. Vagy legalábbis hozzásegít.

Ja, nyílván az a legkönnyebb ha abba is hagyom teljesen. Viszont én eddig úgy gondoltam, hogy nem kell tartanom ettől a mennyiségtől. Vagy mégis?


18/f (ja, tudom elég gáz, dehát most ez van... :( )



2021. jún. 14. 22:59
 1/5 A kérdező kommentje:
A "beszállok a buliba" rész alatt azt értem, hogy pédául amikor elmegyek szorakozni a barátaimmal, akkor egy 10 szál cigit képes vagyok egy este alatt elszívni. Viszont ilyen kb 1-2 hetente van.
2021. jún. 14. 23:02
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Van rosszabb is a kopaszodásnál :)

Nőként mondom, hogy a negyvened korosztálynál már nagyon érezhető a hatása annak, hogy ki dohányzik, és ki nem.

Aki nem, annak áll, mint a cövek, a cigizőknek mindenféle potenciaproblémáik vannak. Tudom, ez neked még nagyon távoli 18 évesen, de az évek nagyon gyorsan elszaladnak. És nem is beszélve a sok betegségről: tüdőrák stb.

2021. jún. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hosszútávon ettől a mennyiségtől is tartanod kell, mert nem egészséges.
2021. jún. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%
Én már sajnos 5 éve dohányzok, és egy csomó hajam kihullott már...és elszívok napi 4 dobozt, de sztem az egy doboz naponta még nem okoz hajhullást. 16/L
2021. jún. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
#4: és nem is tervezel leszokni?
2021. jún. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!