Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy tegyem le a cigit?

Hogy tegyem le a cigit?

Figyelt kérdés
Napi màsfèl doboz cigit szívok el, pàrom is dohànyzik. Èn le szeretnèm tenni a cigit, pàrom viszont nem. Hogy èrdemes elkezdeni, nekiàlni?esetleg valami tanàcsot kèrhetek....?
2021. aug. 30. 07:11
 1/7 Katona Dius ***** válasza:
83%

Én még nem jutottam el odáig, hogy letegyem. A szüleim példáját tudom neked felhozni. Anno sok éve (mikor legkisebb tesómmal volt anyu várandós) akkor letették mindketten. De úgy, hogy egyik nap még szívták, másik nap már nem. Pedig apu napi 2 dobozzal szívott, nemis gyengét. Ő utána soha nem gyújtott rá újra. Anyu nem sokkal később vissza szokott. Pár éve tette le ő is ezzel a módszerrel.

At ismerőseim és a szüleim példáján én így látom, hogy aki le akarja tenni, annak ez a módszer válik be. A csökkentés és szép lassan elhagyás nem. De ez csak az én kis burkom, lehet valakinek sikerül úgy is.

2021. aug. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

El kell nagyon határozottan dönteni, és legyen mankónak valami arra a pár hétre, amíg el nem múlik a hiány. Én nikotinos rágót vettem be, vagy sima ragót ha nem volt olyan erős a vágy.

Kb egy hetet kell kibírni, aztán csökken-elmúlik a vágy, de nem szabad utána sem rágyújtani, hogy "már biztos nem is hiányzik, egy szál nem gond" mert azonnal lehet folytatni.

2021. aug. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs más tanács , csak lekell tenni és kész.

Ha van akarat erőd akkor menni fog , ha gyenge vagy nem fog sikerülni.

Általában a tutyi mutyi embereknek nincs akarat erejük, csak töketlenkednek mindenben.

Én is napi 2 dobozt tettem le és sose gyujtottam rá azóta.

2021. aug. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sportolj valamit.
2021. aug. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fordulj orvoshoz, másképp sajnos nekem se ment a leszokás!
2021. szept. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyik módja az, hogy egy reggel nem gyújtasz rá és pont.


A nikotin 12 óra alatt kiürül a szervezetből.


Ezután már csak erős akarat kérdése.


Második lehetőség a nikotinos cukorka.


Nikvitin tabletta 4 mg.


Ez kb 10 percen keresztül adagolja a nikotint, erős mentolos íze van.


Másfél dobozos dohányzó esetében kb 10 szem kell egy nap.


Nekem ezzel sikerült letenni a cigit.

2021. szept. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy hete nem gyújtottam rá, nem egész fél dobozzal szívtam eddig. Nikotinos rágó sokat segít az elvonási tüneteken meg a "mit kezdjek magammal" késztetésen, mert konkrétan hú de rágyújthatnékom nem volt.
2021. szept. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!