Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit tegyek, ha a pàrom már...

Mit tegyek, ha a pàrom már köhög a cigarettától?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt mindketten 30évesek vagyunk, szóval ő (férfi) saját bevallása szerint 16éves kora óta cigizik, napi 1 doboz neki a minimum. Mikor összejöttünk mondtam is neki hogy utálom a dohányszagot és nem is dohányzom. Akkor szépen vissza is fogta magát és kb fél évre le is tette. Utána megint rászokott, egy kukáscégnel sofőr mindig azzal érvel hogy nagyon stresszes a munkája és jó levezetni cigivel.

Sajnos a cigi a magánéletünkre is kihat, nem szeretem már megcsókolni mert sokszor dohányszagú a szája, a kezén az ujjai sárgulnak a nikotintól, éjszaka arra kelek hogy megállás nélkül köhög. Nem szólok már érte mert csak én vagyok a rossz és hogy én csak befolyásolni akarom őt.

Nem telik már el úgy közösen program hogy ne gyújtana rá, étterembe is ha elmegyünk legalább 3x kimegy cigizni. Én meg óvonő vagyok, nekem is sokszor stresszes a munkám, ha beteg a kolleganőm egyedül kell 25 gyermekre figyelnem, mégse nyúlok a cigihez.

Már egyideje külön kasszán vagyunk, az én fizum megy a rezsire meg a kajára, ő meg csak cigizik a fizujából. Annyira kiábrándító lett a kapcsolat.

Meg azzal takarózik ugye, hogy stresszes a munka meg a szülei is mindig cigarettáztak. Sajnos anyukája már nem él, de az apukája a cigaretta miatt lett szívbeteg, mondjuk hiába beteg még mindig szívja ő is.

Hogyan hassak a páromra? Komolyan a cigi miatt kell szakítanunk?


2021. okt. 26. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Első körben vegyél neki egy Iqos-t. Ez megadja neki a nikotint, de nem büdös, nem hagy nyomot.


Ezzel aztán fokozatosan le tud szokni.


Ha nem, akkor javaslom a Nicvitin mini tab 4 mg szopogató tablettát. Egy szem után is, garantálom, hogy nem fog rágyújtani.

2021. okt. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Első vagyok. Ha ezekkel sem hajlandó leszokni, akkor igen. Kerek perec mond meg neki, hogy vagy te, vagy a bagó. Egy életed van neked is, és azt füstmentesen akarod élni.
2021. okt. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
El kell engedni a kezét, mielőtt megbetegszel a passzív dohányzás miatt.
2021. okt. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha 16 éves kora óta bagózik és most 30 vagytok akkor gondolom nem ért meglepetésként. 15 éve nem volt dohányszagú?
2021. okt. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mikor megismerkedtünk nem volt dohányszagú, és félévre le is tette a cigarettát, majd megint rászokott. Biztos dohányszagú volt 15 éve akkor még nem szagoltam :)
2021. okt. 26. 11:44
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Valószínű nem a cigaretta miatt fogtok szakítani ez így utólag inkább csak egy mentségnek tűnik részedről. A valódi okot kell megpróbálni megkeresni és orvosolni.
2021. okt. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos a cigi is olyan ebben a helyzetben mint a drogok. Amíg nem ő maga dönti el, hogy vége addig lehet hozzádobálni alternatívákat, nem fogja letenni. Ha elhagyással fenyegetőzöl, de nem hagyod el akkor is max 2 hétre, aztán ismét visszaveszi mert nem az ő döntése volt, csak a te hatásod.
2021. okt. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

"egy kukáscégnel sofőr mindig azzal érvel hogy nagyon stresszes a munkája"

Abban mi a stresszes? Gondolom, ügyfélszolgálaton még nem dolgozott... :D

Kérdező, annyit tehetsz, hogy elmondod neki kerek perec, amit itt leírtál. Próbáld megértetni vele, hogy egészségesen van rá szükséged, de azt nem fogod végignézni, ahogy tönkreteszi magát. Nem utolsósorban a te egészségedet is rongálja ezzel. Válasszon, vagy te, vagy a cigi.

2021. okt. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%

Hát az a munka nem annyira stresszes azért.

Ő már nagyon rászokott és szenvedélybeteg, még nem is akar leszokni.

Sajnos én is így voltam és hiába mondják ezt senki nem hiszi el és nem tud leszokni.

Csak ha majd ő maga rádöbben hogy milyen is, akkor hajlandó elgondolkozni.

Az hogy már egyszer leszokott semmit nem jelent, sőt ha vissza szokott akkor még gyengébb az akarata mint másnak.

2021. okt. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!