Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hallottam errőla LAP nevű...

Hallottam errőla LAP nevű "új" drogról. Mi ez pontosan/nagyjából? Le szertnék beszélni valakit akit érdekel mi ez....!

Figyelt kérdés
Szeretném ha valaki nem csak azt írná, hogy ugyanolyan szar és tönkretesz mint a többi, mert ezt én is tudom. Mi ez pontosan, hogy néz ki, mi a hatása... ezek érdekelnek

2021. nov. 24. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bélyeg, papír, lap, lecsó, LSD, vagy mostanában a dizájner változata az 1P-LSD.

Ez egy középfelső osztályú hallucinogén. A varázsgombánál, meszkalinnál erősebb - de pl a DMT-nél gyengébb.

Aki benyalja, annál megindul az "utazás" tripp. Az egész 8-12 óráig tart, és hullámokban hat. Nagy dózisnál képes lebontani a személyiséget (egót) úgy hogy csak az üresség marad. Ez egy megvilágosodásszerű élmény, viszont az emberek egy része erre nincs felkészülve, és nem bírja ki.

Aki belereccsen annak okozhat pszichózist, skizót, vagy bármit - sőőt ritka esetben akár egész életére meg is őrülhet (rajtamardahat).

Aki viszont kibírja az megtapasztalhatja az egységet, Istent, az ürességet, a forrást - ahonnan minden jön. Ez a végső felszabadulás állapota, és sokan több évtizednyi meditációval sem érik el. Viszont aki a meditációval éri el, annál ez tartós - aki meg az LSD-vel, annál csak rövid ideg tart.


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__102..


2-es jól leírta itt

2021. nov. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszöm, hogy írtál 1-es nagyjából mindent megtudtam.

Ha valaki "rajtamarad" a szeren akkor milyen változások fognam történni az adott személyen?

2021. nov. 25. 20:28
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Aki rajtamarad az megőrül, és pl pszichiátriára kerül élete végéig.

Van aki azt mondja hogy ő lett Isten, vagy van aki indiánnak hiszi magát, van aki pedig csak vegetál és vigyorog mint a tejbe tök. Ezekről személyesen hallottam.

A pszichedelikum szétszedi a személyiséget, majd újra összerakja (de nem pont úgy ahogy az volt). Szerintem van aki ráparázik - nem tudja beleengedni magát - és náluk nem rakódik össze.

Vagy (ezt lsd-n láttam) van akinek annyira bejön az üresség, hogy direkt benne marad, mert nem akar visszatérni a normál emberi állapotba. Ezt ott valahogy eldönti, és véglegessé válik.

Ezen a "rajtamaradáson" kívül van még egy veszély is. Ez pedig az hogy van aki azt hiszi a bélyegen hogy megértette a halált, és pl kiugrik az ablakon. Amúgy az szokták mondani hogy azért ugranak ki, mert azt hiszik hogy tudnak repülni (de ez nem igaz). Van aki azért ugrik ki, vagy áll kamion elé, mert már nem fél a haláltól, és nem akarja folytatni az addigi életét. Meg van aki nem bírja ki ami történik, és azért. Ez nagyon ritka (mármint hogy valaki tripp közben meghal) de ez is benne van a pakliban (hiszen megszűnhet full a félelem érzet).

2021. nov. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Viszont nem akarok riogatni sem senkit. Az LSD óriási lehetőség, és egy gyors út az önmegismerés felé. Emellett egyáltalán nem okoz függőséget, mert ha valaki trippel, egy pár hónapig tutit nem akarja újra csinálni. Ha jó a set-setting, és nem egyedül csinálja az ember, akkor viszonylag biztonságos. Főleg azoknak való akik spirituális betekintéseket akarnak, vagy eleve pl meditálnak - és így fényévekkel előrébb kerülhetnek. Bár amit el lehet érni a LSD-vel, az pár hónap és el is múlik - tehát nem tartós. De eszméletlen potenciál van benne. Az meg hogy 1000-vől 1 ember megkattan, azt nem lehet tudni miért, de szerintem ott a használóval eleve valami "háttér" baj volt. Minden esetre mindenhol írják, hogy aki nem érzi magát felkészültnek, az inkább nem csináljon ilyet.
2021. nov. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vagyis akkor inkább úgy írom hogy érthető legyen, hogy az az 1. hozzászólásban írtam hogy "van aki nem bírja ki, és belereccsen". Ez a bad-tripp. Ez egy rosszul sikerül utazás, és később sem lesz jobb. Ezek általában horrorisztikus élmények, hallucinációk - és az ember azt hiszi örökre benne marad (hiszen másképp telik az idő). Azonban ez elmúlik mikor véget ér a tripp (8-12ó). Ez gyakori lehet. Mondjuk 1000-ből 50 esetben. Ők azok akik utána aztán soha nem nyúlnak ilyenhez.


Aztán van aki valamiért rajtamarad (amit a #3-ban írtam). Ez nagyon ritka. Kb 1000 esetből ha 1 ilyen van. Őket viszont nem lehet helyre hozni...

2021. nov. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!