Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nem értem, hogy egyszerűen mi...

Nem értem, hogy egyszerűen mi értelme van?

Figyelt kérdés
igen... ez a kérdésem.. 14 éves vagyok, apukám is cigizik, nem tugy egyszerüen leszokni róla. nem tudom mi értelme van. én még nem próbáltam ki, nem is fogom.. lehet ezt még csak mondom.. de nem akarok rászokni! nem értem meg, hogy vannak olyan 13-14 évesek, akik már cigiznek, sőt drogoznak! már beszéltem velük, főleg "ideglevezetés" szempontjából csinálják... hát igen ilyen sok értelme lenne?... :S
2008. dec. 13. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi, akik sose szokunk (szoktunk) rá , legfeljhebb kipróbáltuk és esetleg rosszul is lettünk tőle , sose fogjuk megérteni , hogy mi a jó benne!
2008. dec. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, mielőtt rászoktak, ők se tudták, mi benne a jó. Igazából az a "jó" benne, hogy szegény szervezetük nem bír meglenni nélküle tünetek nélkül. :( Ne is szokj rá! Van más módja is a feszültség levezetésének. Ha ők is önpusztítás helyett valami értelmes dologgal foglakoznának "idelevezetés" gyanánt, nem lenne ennyi krehácsolós, fekete tüdejű, sárga ujjbegyű, füstszagú szájú (na meg beteg) ember, akik a képünkbe fújják a füstöt, és tiniként lenézik azt, aki nem bagózik, mert az nyomi. :( Na, erről csak ennyit. Ja, még hozzáteszem: 16 évesen szívtam cigit úgy 2 hétig, mert azt hittem, majd én is szépen levezetem a feszkót, ami ért (mert volt belőle bőven a kedves családomban, de ez nem ide tartozik). Aztán rájöttem, hogy durva büdös vagyok, és ez az egész tök erőltetett. Kinek akarok én megfelelni? Hát magamnak. És nem szeretem a cigiszagot...
2008. dec. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocs a helyesírási hibáért: nem "idelevezetés", hanem "ideglevezetés". :)
2008. dec. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a fiatalok azért dohányoznak, mert azt hiszik ettől menőbbek lesznek. Amikor én elkezdtem a középsulit 2ember dohányzott az osztályba, mire befejeztük 2ember nem. Mindig suli előtt volt egy törzshelyünk és egy csomóan oda mentünk. Ott meg senki nem akart kilógni a sorból és mindenki rágyujtott. Én 13évesen kezdtem, szintén azért mert azt hittem ettől menőbb leszek. Szerencsére az elmúlt 12éveben nem sikerült oly módon rászoknom, hogy napi 1-2dobozzal elszívjak. Van amikor egy hétig elég 1dbz cigi. Nálam inkább ez valami pótcselekvés. Ha várok a buszra, ha unatkozom stb. De azt még nem vettem észre, hogy idegességlevezetésnek jó lenne. Sőt... ha nagyon ideges vagyok egyszerűen rosszul vagyok a cigitől, olyankor hányni tudnék tőle. A párom viszont sokat szív, és utálom amikor cigi szagú az összes ruha és cigiszag van a lakásban. Iszonyat büdös, már mondtam neki, hogy menjen ki az erkélyre vagy a lépcsőházban, de inkább bent szívja a lakásban...
2008. dec. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a kérdéseket! igen én is észrevettem ha cska olyan társaságban is vagyok.. utána olyan szaggal lesz minden ruhám..:(
2008. dec. 21. 08:05
 6/7 anonim válasza:
72%
XERINTEM AZÉRT MERT AZ EMBER HA ELXIV 2,3 SZÁL CIGIT NEM LEX IDEGES.BÁR ÉN MÉG NEM PRÓBÁLTAM,OLVASTAM AZ INTERNETEN.SZERINTEM NE PRÓBÉLD KI!AZTÉN ALIG BIRX CSAK LESZOKNI RÓLA!
2008. dec. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A cigi drog és függőséget okoz.Az csak süket duma hogy megnyugtat,ezt ne hidd el senkinek!!!

A cigi okozza a feszültséget,ami kb egy szál elszívása után fél-1órával jelentkezik.A következő szál csillapitja ezt a feszültséget egy kis időre...

Érted a csapdát?

2008. dec. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!