Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tudom, hogy forgalmazni és...

Tudom, hogy forgalmazni és gyártani nikotinos e-liquidet itthon tilos, de vásárolni is tilos külföldről saját használatra?

Figyelt kérdés

Az interneten mindenhol csak arról írnak, hogy a nikotintartalmú e-liquid formalmazása és gyártása Magyarországon tilos. Ezt tudom.

De fogyasztani és vásárolni is tilos? Erről sehol nem írnak semmit.

Tehát mi van akkor, ha én Amerikából vagy Kínából rendelek kis mennyiségű (nem kereskedelmi) nitokinos e-liquid-et magamnak?

- Elbokozzák a vámon?

- Meg is büntetnek?

- Lecsuknak érte?

- Vagy ez teljesen legális, és csak gyártani és forgalmazni nem szabad?


Most hagyjuk a szlovák székhelyű magyar cégeket. Én arra lennék kíváncsi, hogy nem EU tagállamokból ha rendelek ilyesmit, akkor a vámon mihez kezdenek vele? Beengedik az országba? Megbüntetnek érte?

Erről miért nem írnak sehol?



#e-cigaretta #e-liquid #nikotinos e-liquid #e-cigaretta törvény
2022. jan. 29. 22:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mivel jövedéki adó köteles termék, és még jogszabályban is rögzítve van, hogy a távértékesítés tiltott, így ha észreveszik, lefoglalhatják a vámon, és eljárás indulhat.

Mivel EU-n belül nincs vám, a szlovák, román, horvát, stb. cégek könnyebben megtehetik, hogy ilyesmivel foglalkoznak.

Olvastam is párszor fórumokon, facebookon, hogy megfogtak itt-ott külföldi rendeléseket, de nem tudom, mi lett a végkimenetelük, azért a börtönt kicsit erősnek érezném kis mennyiség esetén.

2022. jan. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Értelmetlen dolgokkal foglalkozol.

A cuccot be lehet szerezni az EU-ból,

miért kéne rendelni Kínából vagy az

USA-ból ? Amerikai csomag esetén a

gatyád rámenne a szállításra és a vámra.

Kínából könnyen bevásárolhatnál valami

gagyit. EU-s kereskedőknél kapható kínai

termékeket nyugodtan megvehetsz azokra

az importőrök odafigyelnek.

2022. jan. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Fujitsu77:

Sajnos az EU-s webáruházak sem biztos, hogy örökké fognak tartani.

Ezért is kérdeztem.

Március 1-től indul az EU-s TPD3, ami miatt valószínűleg a szlovák, horvát webáruházak jó része vagy bezár, vagy ők is csak nullásat fognak árulni. Ráadásul azt írják, hogy még az aromás liquid-eket is be fogják tiltani. :(

[link]

2022. jan. 31. 00:32
 4/13 anonim ***** válasza:

Köszi, elolvastam a linken található információt.

Finoman fogalmazva - nem dobott fel.(eddig erről nem tudtam)

A vége az lesz, hogy anyagilag nem fogunk jobban járni az

ecigivel - ez a cél - a lehúzás.

"Legközelebb" Anglia van ahol nem akarják ellehetetleníteni

a dolgunkat.A covid előtti időkben divat volt Angliából idejönni

három napra berúgni.Majd most az ecigisek mennek shopping-olni.

(a vám még kérdéses)

2022. jan. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
De itthon lehet külön kapni nikotint ès aromás liquidet is,szóval legrosszabb esetben keversz magadnak,nyilván jóval drágábban jössz ki,mintha pl.Szlovákiàból rendelnéd,de hát ez van.
2022. febr. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

4/5 Fujitsu77:

Figyelem! Angliából NE rendeljetek ilyesmit!

A Brexit miatt (az Egyesült Királyság kilépett az EU-ból) most már onnan is minden érkező küldeményt megvámolnak.

Tegnap kaptam az információt, hogy a nikotinos e-liquid-et a vámon ELKOBOZZÁK! (Valószínűleg meg is büntetnek érte, de ez csak az én sejtésem.) Tehát ne rendeljetek Angliából, mert nem fogjátok megkapni a csomagot.

2022. febr. 1. 10:20
 7/13 A kérdező kommentje:

5/6 anonim:

"De itthon lehet külön kapni nikotint"


Hol? Én nem láttam sehol. Sem webáruházban, sem dohányboltban.


"ès aromás liquidet is"


Mácius 1. után már nem! Ugyanis a TPD3 egész Európára vonatkozik: tehát Magyarországra is: itthon is be fogják tiltani az aromás e-liquidekből még a NULLÁSAT is!

2022. febr. 1. 10:23
 8/13 anonim ***** válasza:
Aromát akárhonnan is lehet venni magában, azt nem tudják betiltani. PG-VG szintén. Ezek élelmiszeripari/kozmetikai alapanyagok. Legrosszabb esetben megveszi az ember a dohányboltban a 20 mg-os nikotinos boostert / ízesítetlen alapot, és felüti az előbbiekkel. A többség szerintem 3-6 mg-osat szív.
2022. febr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólásomat viccnek szántam, mindenki tudja, hogy Anglia kilépett már az unióból. Szerintetek az analóg cigarettát miért nem tiltják be ha fúj, meg jaj? Az ecigi is elérhető lesz. Az egész arra megy ki hogy több hasznot be tudjanak zsebelni.
2022. febr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Dohányboltban dolgozom,lehet kapni nikotint külön,mi is árulunk,ez egy győri trafik.

Ha nem engednék márciustól árusítani,arról nekem már tudnom kellene.

2022. febr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!