Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek lehetséges lenne...

Dávid a mongol kérdése:

Szerintetek lehetséges lenne a dohányzás betiltása itthon vagy akár az eu egészén?

Figyelt kérdés
Én magam nem szoktam szívni, de elég idegörlő, ha métereket kell sétálnom mások cigifüstjétől, hogy levegőt kapjak, meg hát az egéazségre sincs jó hatással és havi szinten sem olcsó.

2022. máj. 17. 18:49
A kérdező szavazást indított:
Igen, teljes mértékben
Talán
Biztos, hogy nem
22 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne is almodozz, tul sok penz van benne.
2022. máj. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%

Az ára nem a te dolgod, nem cigizel.

Mást idegesít a kutya ugatás, gyerek sírás, autó zaj/szmog, a biciklis az utakon...

Ezeket be lehet tiltani?

2022. máj. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Hatalmas biznisz van benne! Én az alkohol és a cigi árát is minimum a tízszeresére emelném! Figyeld meg, ugyanúgy megveszi a barma!
2022. máj. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%

3

Téged az miért zavar?

2022. máj. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Az étteremben/szórakozóhelyen való betiltásra is azt mondták hogy lehetetlen... aztán mégsem volt az.
2022. máj. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hat mondjuk az tok mas, abbol ennek az egesz iparagnak nem volt anyagi kara, mert attol meg, hogy nem belteren szivjak a cigit, ugyanugy megveszik.
2022. máj. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

Reménykedem benne, hogy egyszer sor kerül rá.


Nem értem, hogy ha valakit idegesít egy biciklis az úton, amiatt nekem miért kellene hagynom, hogy egy dohányzó mérgezzen, vagy hogy ne tudjak szellőztetni, mert a szomszédból árad be a füst. Teljesen más kategória. A kutyaugatás sem okoz tüdőrákot és nem lesz tőle szürke a tapéta.


A másik meg, hogy azon a területen, ahol dohányt termelnek, lehetne élelmiszert termelni, kicsit csökkenteni az árakat. Ugyanez igaz a teára, de azokra a földekre is, ahonnan most az alkoholgyárakba megy a termés. A kávét kakaót azért nem hoztam fel, mert én meg azoknak vagyok a rabja :D De természetesen azokat is ide lehet venni. Egy idő után elég nagy lesz az élelmiszerhiány hozzá, hogy ne termelhessünk olyasmit, amire nincsen feltétlenül szükség.


Már most is hiány van csomó mindenből, csak nem hiányként érzékeljük, mert ott van a polcon a boltban. De nem egyfolytában. Nem mindegyik boltban. És háromszor annyi az ára mint pár éve.

2022. máj. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%
Nem lehetséges. Meg nem vagy egészen 100-as! Ha rajtam múlna akkor nem lennének dohány boltok és lehetne minden élelmiszer boltban majdnem csak cigit venni. Nem értem miért akarja mindenki betiltatni, nem olyan rossz dolog az, egy jó reggeli utáni cigi az erkélyen egy kávé társaságában igenis fel tudja dobni a napomat! Hozzáteszem nem szívok sokat hanem csak napi 2-3 szálat aminek megvan az élvezeti értéke elég rendesen!
2022. máj. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igazán megoldható, legfeljebb a megelőzésre lehetne hangsúlyt fektetni, de a fiatalok dohányzása elég bonyolult probléma, ugyanis ők lényegében a társaság miatt szoknak rá az esetek többségében és náluk a csordaszellem, a szociális élet a legnagyobb mozgatórugó.
2022. máj. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

“esetek többségében és náluk a csordaszellem“


Nem csordaszellem lesz az, inkább gyenge jellem

2022. máj. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!