Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Leszokás erős dohányosként?...

Leszokás erős dohányosként? Nektek hogy ment?

Figyelt kérdés
Nagyon fiatalon kezdtem cigizni és elég keményen rászoktam. Most 21 vagyok és már jó pár éve a napi egy doboz a minimum. Próbáltam ecigit, iqost is, olvastam könyvet, szerintem már mindent kipróbáltam de nem sikerült pár napnál tovább abbahagyni. Van valami tippetek, vagy ötletetek hogyan sikerülhetne? Sztorik arról hogy kinek hogyan ment?

2022. máj. 20. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 20 év után gyógyszerral sikerült leszokni....sokkal könnyebben mint gondoltam.
2022. máj. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezzel sikerült:

[link]


Hidd el, ez az ember egy zseni. :)

2022. máj. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Idézet a könyvből:

" „Még mindig sóvárgok egy cigarettáért.” Akkor Ön nagyon buta.

Hogyan állíthat ilyet: „Szeretnék nemdohányos lenni.” És aztán:

„Szeretnék elszívni egy szál cigarettát.” ? Ez egy ellentmondás. Ha Ön

azt mondja, hogy: „Szeretnék elszívni egy szál cigarettát”, akkor ön

gyakorlatilag ezt mondja: „Én dohányos akarok lenni.” "


A könyv író nem tudom mikben él, de nincs tisztában ezzel a függőséggel. Ilyeneket ír, hogy a nikotinfüggőség nagyon gyenge. Hát ja, akkor lehet ezért dohányzik ennyi ember. Persze ha az a stratégiája, hogy behazudja a pórnépnek, s ezáltal könnyebben leszoknak, akkor érthető.

2022. máj. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3

Miért mi nem igaz, abból, amit leir? Az utolsó cigi elszivása után 3 MAX 4 hét múlva az összes nikotin eltűnik a szervezettedből, innentől kezdve megszűnik a fiziológiai függőség. Innentől kezdve, te már nem mondhatod magad függőnek, ezek után ha megkívánod a cigit, annak csakis pszichológiai oka lehet, pl megszoktad, hogy a kávé mellé mindig elszivsz egy cigit vagy ha hirtelen stresszhelyzetben.

A könyvben ő ilyet soha nem irt, hogy nikotinfüggőség nagyon gyenge, sőt direkt párhuzamba is hozta a heroin függőségi potenciáljával, ő azt írta le, hogy az elvonási tünetek nagyon is kibirhatóak.

A könyvnek az a célja, hogy alapos érvekkel megmagyarázza, miért értelmetlen dohányozni, igy az az ember, aki megérti miről is beszél, hiába fogja megkívánni néha a cigit, egyszerűen az ego-ja, énvédő mechanizmusa nem fogja engedni bocs a kifejezésért: ,,hogy újra hülye legyek".

Értem én, hogy egyszerűbb az mellet érvelned, hogy ,,ááá ez egy nagyon erős függőség, úgyis mindig a cigi győz", mint ténylegesen dolgoznod és odafigyelni magadra. Értem én, hogy könnyebb cigit okolni, mint átvenni az irányitást saját magadon...

2022. máj. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Senior Séf ***** válasza:
100%
Én 30 éve szoktam le, mert erősen túlzásba vittem, a végén már napi 3 doboz Symphoniát füstöltem el. Főleg, ha éjszakás voltam. Tulajdonképpen véletlenül szoktam le, mert eredetileg a piáról akartam lejönni, de hogy azt ne kívánjam annyira, a cigit is letettem. Így "egy füst alatt" szoktam le mindkettőről. Segédeszközt nem alkalmaztam, csak az volt a trükköm, hogy mindig az adott percre koncentráltam.
2022. máj. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én átálltam az e cigire nem tudom milyet szívtál milyen erős nikotin tartalmút, hogy nem vált be, de engem tökéletesen kielégített. Visszont arról is elég nehez volt leszokni de elhatároztam magam vettem nikotinos tapaszt meg nikotinos rágót ezzel sikerült leszokni az e cigiről viszont rászoktam a ragóra egy csomót elrágtam naponta ezt viszont már könnyű volt abbahagyni.


Többszöri leszokás után mert ugye visszaszoktam egy év után aztán leszoktam megint egy hosszabb időre nagyon jól ismerem az elvonási tüneteket.

Igazából már csak a tudat hogy holnaptól nem szívok többet már ingerlékennyé tett. Én kb a leszokás első hetében nem tudtam aludni össze vissza zabáltam tele magam minden létező nassolni valóval, dühöngtem kifordultam önmagamból az első 10 nap nagyon rossz utána már elmegy.

De még hónapokkal később is kívánta az agyam.

2022. máj. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én most ecigivel meg rágóval próbálkozok.Elég jól megy,viszont a napi egy cigarettáról lefekvés előtt nem tudok lemondani….főnököm azt mondta,napi 2 dobozzal szívott 25 éven keresztül,hipnózissal szokott le egyik napról a másikra
2022. máj. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!