Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A szivarka vagy a sima cigi a...

A szivarka vagy a sima cigi a karosabb?

Figyelt kérdés
Kerlek tamasszatok ala az allaspontotokat!

2022. júl. 6. 00:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a cigi füstszűrős, akkor az egy kissé kevésbé káros.
2022. júl. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mindketto fustszuros amire en gondoltam.


-hozzatennem a sima cigibe a toltottet es (szurovel) tekertet cigit is ertem

2022. júl. 6. 00:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha hajlamos vagy rá, azaz hordozol bizonyos géneket, mindegy.
2022. júl. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem egyforma. Szivarkának talán jobb a 'csomagolása' mondván az is dohány és nem papír, de az is ég, és ami ég annak a füstje káros lesz ígyis-úgyis.
2022. júl. 6. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzuk, hogy melyik szivarkáról is beszélünk. Ha a magyar elnevezésről ami csak egy reklámszöveg nem több, és csak utal a klasszikus dohánylevélbe csomagolt szivarkára, akkor jobb ha tudod hogy a dohánytermékek közül az a legkárosabb.

Ugyanis a barna borítás ami olyan hatást kelt mintha dohánylevél lenne, valójában egy festett a normál cigi hüvelynél legalább 10x vastagabb kartonpapír.


"Ezek más jövedéki adó kategóriába tartoztak, mint a cigaretta, így jóval alacsonyabb áron kerültek forgalomba. Ezt persze nem tartott így sokáig, hiszen szigorú előírások születtek a szivarka fogalmának tisztázása érdekében. Csak adott súlyú dohányrudat lehet így nevezni, melyre átlósan, meghatározott szögben van felcsavarva a burkolópapír."

[link]


A burkolópapír itt az a vastag barnára festett karton, amit fentebb említettem. Általában az 1000 forint alattiak azok amikről szó van.

2022. júl. 6. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4es vagyok, ennek tudatában visszavonom amit mondtam, szivarka rosszabb.
2022. júl. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
Egyik sem káros ugyanis a mai cigik és szivarkák erősen le vannak butítva. Minimális bennük a kátrány és a nikotin és a cigi harmada füstszűrő. Viszonyításképp... régen mindenhol lehetett bagózni és a munkás 40-50 mg kátrányt tartalmazott és nikotint ma a legerősebb 0,004-0,005. Tedd össze a kettőt...
2022. júl. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora baromságot hetes hogy lehet kommentelni? Ilyen amikor a hülye okoskodik, már bocsánat.


A szivarka a lehető legótvarabb cucc, viszont cserébe olcsó. A legszarabb minőségű dohányt rakják bele, ami már ipari hulladék kategória.


Ezt azért árulják, hogy a csövesek és akiknek nincs pénzük se szenvedjenek az elvonási tünetektől, mert senkinek nem jó ha idegesek.


Egy minőségi szivar, vagy szivarka nem 500 ft-nál kezdődik.

2022. júl. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!