Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Újra dohányozni akarok. IQOS...

Újra dohányozni akarok. IQOS jó alternatíva lehet?

Figyelt kérdés
Hiányzik a dohányzás és azt hallottam, hogy az IQOS "egészségesebb". Mennyire igaz ez, mennyire adhatja vissza azt, hogy cigizek, de kicsit kevésbé károsan?

2022. szept. 4. 11:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyszer sikerült letenned, akkor én biztos nem szoknék vissza a helyedben!


Egyébként az IQOS is káros.

2022. szept. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1 Igen, tudom. Viszont most a kérdés arra vonatkozott, hogy jobb alternatíva-e.


Mindenképpen fogok dohányterméket vásárolni, amit nyilván sokan elítélnek. (érthető okokból)


De ettől még vehetek olyat, ami talán kevésbé rossz. Ez érdekelt volna, hogy ez kevésbé rossz-e.

2022. szept. 4. 11:42
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem olyan mintha rendes cigit szívnál.egyáltalán nem.max annyi hogy füstöl.
2022. szept. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok.miért akarsz visszaszokni.?jól meggondoltad?
2022. szept. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Ez esetben inkább az IQOS! Nem lesz tőle büdös a kezed, nem termeled a csikkeket és elegánsabb is.


Megkérdethetem hogy mennyi idő után akarsz újra dohányozni? És hogy mi motivál erre?


Mivel én is dohányoztam anno, és a két kezem összeteszem hogy sikerült leszoknom, ezért nekem kicsit érthetetlen

2022. szept. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#3 köszi!


#4 nem, de nagyon hiányzik és sajnos szeretnék újra dohányozni.. :/ most az a kérdés, hogy van-e egészségesebb alternatíva, amivel kicsit kevésbé szívok káros anyagokat vagy marad a normál cigi (sajnos akaraterőm nincs, többször letettem már és mindig visszaszoktam)

2022. szept. 4. 11:52
 7/12 A kérdező kommentje:

#5


1 év után. (Sajnos ez sem úgy volt 1 év, hogy semmit se szívtam volna, mert 1-2 szál elment 2-3 havonta)


Előtte csak ilyen átmeneti 1-2 hónapok voltak, amikor semmit se szívtam, de nem tudtam megállni, kellett és visszaszoktam. Aztán egy éve nagyjából sikerült annyira csökkenteni, hogy tényleg nagyon ritkán, egy év alatt kb. 10-12-szer cigiztem összesen, de most már nagyon hiányzik és tudom, hogy nem fogom tudni megállni.


Hiányzik a nikotin és a dohányzás és szeretném kicsit valahogy "szabályozni" a dolgot, de úgy, hogy vagy "egészségesebb" alternatívával vagy nem tudom.

2022. szept. 4. 11:57
 8/12 A kérdező kommentje:

Szóval most ezen gondolkodom, hogy hogyan kezdjek el újra dohányozni úgy, hogy kicsit jobb legyen a helyzet.


Az a baj, hogy 15 évesen, piros Marlboroval kezdtem el, amit 2 évig szívtam, aztán végzősként már "csak" arany Marlborot vagy pattintós cigit szívtam. Szóval túl korán, túl erőssel csöppentem bele, ami szerintem kialakította a függőséget.

2022. szept. 4. 11:59
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
3-4es vagyok.a válaszokból az derül ki hogy régóta dohányzol.én nem akarom az eszet osztani.ez a te döntésed.AzIQOS kevesebb káros anyagot visz be,nem leszel büdös viszont ízében nem hozza a rendes cigit .ha ezzel még tudsz alkudni akkor válaszd azt.ha nem akkor a rendes cigit.
2022. szept. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#6 Akkor inkább vegyél nikotinos rágót, és néha abból kapjál be egyet.


Én azzal szoktam le, és egy idő után már egészen kiváltotta tevékenységet.


Mert ugye dohányzásnál sem annyira a nikotinra szokik rá az ember hanem a tevékenységre, a megszokott mozdulatsorokra stb. plusz az agy hozzáköti hogy ezen mozdulatsorok közben érkezik a nikotin a szervezetbe.

2022. szept. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!