Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért tartják annyira rossz...

Miért tartják annyira rossz dolognak sokan a dohányzást? Tudom, hogy valamennyire káros, de a Budapesti meg akármelyik város szennyezett levegője sokkal károsabb! Több lent.

Figyelt kérdés
Egy megbízható ismerősömtől hallottam, hogy volt egy kutatás amivel azt vizsgálták, hogy a dohányzók vagy a nem dohányzók között fordul elő nagyobb arányban a tüdőrák. És képzeljétek el, hogy kiderült, hogy a nemdohányzók között nagyobb arányban voltak tüdőrákosok! És a nemdohányzók nagyobb arányban halnak meg tüdő rákban mint a dohányosok! Szóval a dohányzás valamennyire egészséges szerintem. Nem véletlen van annyi 90+ os idős dohányos! Ők tovább élnek lehet mint a nemdohányzók!

2022. okt. 23. 10:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Marhaság.
2022. okt. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
:D
2022. okt. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
Mert büdös mint a dög?
2022. okt. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én nem érzem büdösnek.
2022. okt. 23. 10:41
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
A dohányfüstben van rengeteg káros anyag, amit kénytelenek a nemdohányzók is elszenvedni!
2022. okt. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
1%

Ez igy van, ahogy a kerdezo mondja. Plusz: vannak belrendszeri megbetegedesek (igen, belrendszeri), amikre dohanyzast javasolnak az orvosok!

A sampon, amit a fejetekre kentek par naponta, veszelyesebb, mint a cigaretta.

2022. okt. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6/ végre egy értelmes, okosan gondolkodó ember!(:
2022. okt. 23. 10:48
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A statisztika szerint a dohányzás jelenti a legnagyobb rizikótényezőt a tüdőrák kialakulásában. A dohányzáskor meggyújtott cigaretta füstjében ugyanis több mint 8000 különböző vegyi anyag található, amelyek közül számos vegyület karcinogén, azaz rákkeltő. A dohányfüstben található káros anyagok közül leginkább a kátrány, azaz az égéstermék az, amelyik daganatot okozhat a szervezetben, de sok más módon is gyengíti az emberi szervezetet a dohányzás: a nikotin függőséget okoz, az égés során keletkező szénmonoxid pedig a szervek oxigénellátását gátolja.
2022. okt. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én meg egy ismerősöm nagymamájának a bérmakeresztlányától hallottam, hogy van egy kutatás, ami szerint a dohányzó férfiak pénisze és IQ-ja folyamatosan zsugorodik. Kukkants be a gatyába, veszélyben vagy!

Az érveid hibásak, a dohányosok minden kutatás szerint nagyobb arányban lesznek daganatos betegek tüdő és szájüregi daganatokat illetően. Annyi igazság van a dologban, hogy a dohányosok mellett élő passzív nemdohányzók is veszélyben vannak. Az is igaz, hogy a nagyvárosok levegője erősen szennyezett, ez minden nagyvárosit érint. De miből gondolod, hogy a nagyvárosi dohányosok védettek? Nem! Ők kétszeres adag mérget kapnak, mert beszívják a dohányfüstöt, meg a szennyezett levegőt IS! Számodra ez melyik univerzumban érv a dohányzás mellett? Ezeken túl a dohányzás érszűkítő hatása miatt keringési zavarok, később érszűkület, haj-és foghullás, erekciós zavarok, korai bőröregedés sárga, büdös fogak várhatnak a dohányosokra. Van egy-két idősebb kort megtért dohányos, igen, van, akinek annyira jó a genetikája, hogy a dohányzás ellenére is magas kort érnek meg. Érdekes, hogy a dohányosok mindig erre a pár kivételre hivatkoznak, nem azokra, akik szívinfarktust, sztrókot, tüdőrákot kaptak 40-50-60 évesen.

2022. okt. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
22%
A statisztika nem bizonyít ok-okozati összefüggést. Lehet, hogy a dohányosok ma már inkább a gazdagabb társadalmi rétegekből kerülnek ki, akik minőségi dohányt szívnak és van lehetőségük a legjobb orvosokhoz járni, míg az alacsonyabb társadalmi rétegek számára már lassan a kenyér kifizetése is probléma és szűrővizsgálatokra is ritkábban jutnak el. Bármilyen statisztikai összefüggésre többféle magyarázat adható. Bár én ilyen statisztikát nem láttam, lehet, hogy nem volt teljesen véletlenszerű a kiválasztott minta.
2022. okt. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!