Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan éljek együtt két...

Hogyan éljek együtt két dohányfüggő családtaggal?

Figyelt kérdés

Már gondolkodtam azon is jómagam is rászokom, ,csak hogy megértsem őket. De hülyeség. A párom mindig is dohányos volt, de szerintem nem ilyen szinten. Illetve nem volt ennyi és máshogy éltünk, nem volt ennyire fontos a pénzügyi szempontból se.

Egyszerűen az a mentalitásuk neki és a lányának is - csak mostohalányom - hogy inkább nem esznek vagy ne költsünk konstruktív dolgokra, csak az a nyüves cigi legyen. Ha több lenne a bejövő jövedelem nem bánnám, bár tény akkor több menne el rá és az is tény hogy a lányunk gazdag osztálytársaival vettet cigit, szóval ez nem lehet felróni.

De unnom és utálom hogy a cigi miatt az a kis erkély is egy hamucsapda, se teregetni vagy emberi kinézete nem lehet. Hogy az erkélyajtó szigetelése rossz emiatt azt érzem bejönni rajta.

Meg abba vagyok belehülyülve hogy a költségvetést egyedül beosztva én találjam ki hogy 25.-én 10000 forintból legyen még min 2 doboz cigi családiig, legyen kaja meg amit kitalálnak. Én hülye meg magamat annyira háttrébe nyomtam, hogy élőhalott szinten vagyok.

Hogy lehet ezt épésszel kibírni?



2022. okt. 28. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, már évek óta ezt csinálod, akkor miért minket kérdezel?
2022. okt. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Sehogy.

Tudod ki élne ilyen undorító putriban.

Amúgy nem értem, miért neked kell ezt beosztanod anyagilag? Vegye a saját pénzéből a bagót.

2022. okt. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért akarsz velügy együtt élni?
2022. okt. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem illetek össze, miért pazarlod el az életedet?
2022. okt. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt dohányosként teljesen megértem, hogy alapvető szükséglet a cigi, de nem mehet mások rovására. Kaja, tisztálkodás, higiénia, kutya/macska, gyerek, ezekre jusson előbb. Ha akkora gondba kerülnék akkor valószínűleg átállnék a sodrásra vagy a töltésre, az sokkal olcsóbb. Ez így elég felháborító.

Az erkélyt viszont nem értem. Hol cigizzenek, bent a lakásban inkább? Az erkély meg miért lenne ótvar igénytelen csak azért, mert ott cigiznek? Mi is ott cigizünk, de aki tudja használni a hamutartót meg üríti rendszeresen, annál tök jól néz ki. Nálunk még virágok is vannak. (Persze nem ilyen hidegben.)

2022. okt. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#1: mert jó ideje ez exponenciálisan növekszik és mostanában teljesen azt érzem megfulladok a dologtól. Nincs se barátom, rokonom, testvérem, szomszédom akinek elmondjam.


#2: mert én értek hozzá. Egyikük még a villanyórát se találná meg nemhogy befizetni, azonfelül nem tud egyedül lemenni semmié. Igen, a cigiért is én járok le. Nem az a lényeg hogy ki mennyit keress, a lényeg hogy én osztom be, én figyelem, én fizetem, én görcsölök. Most 7000 Ft volt 3.-áig, de sírógörcsöt kapott hogy azt mondtam "nem, nem lesz belőle cigi" spoiler mégis lett.


#3: 8 év után talán nem kérdés, de néha elgondolkozok rajta. Azon is hogy nem volt mindig ilyen. De se ő, se én nem tudnánk anyagi okok végett se egyedül élni. Bár én már az utcán is élnék. Ez mondjuk már a depresszió.


#4: régen nem ilyen volt és én se. Bár a dolgok oroszlán része mindig rám hárult (takarítás, bevásárlás, számlák ráncba szedése), de nem éreztem hogy egy cseléd vagyok.


#5: Nálunk viszont mindenekfelett áll a cigi. A minap a tisztasági betét jött fel mondtam vagy az vagy a cigi. És ugye a cigi volt válasz. De a bolond én vagyok, én nem értem mert a cigi az... A töltést régen csinálta, de mióta "jobban megy" már nem akart és nincs is türelme, meg nem is ment neki. A lány csinálja, sunyiba. A múltkor azt kérdezte nincs-e Bibliánk, mert cigit akar sodorni. Nem vagyok nagy vallásos, de majdnem a falba vertem a fejem.

Az erkély minden egyes négyzetcentimétere hamus. Rá van égve az ablakra, a keretre, a pókhálóba, a székre, a földön áll a hamu, az asztalon. Ha van hamutartó és mivel szoktam szellőztetni van a hamutartón egy védő hogy a szél ne fújja ezer irányba főleg nyáron. És ez az a színvonal, amiből nem akarnak lentebb adni?!

2022. okt. 30. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!