Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi a véleményetek a Smok...

Mi a véleményetek a Smok Rigel elektromos cigiről?

Figyelt kérdés

(Újra)kezdőként szeretnék venni egy DL felhasználású elektromos cigit. Nem szeretnék gagyit venni és árban ez még beleférne, így ha szerintetek is jó megvenném.

Külföldi illetve belföldi review videókban, leírásokban is dicsérték, emiatt gondolom hogy jó lehet.

Én az eliq.hu oldalról rendelném liquiddel együtt. Akkumulátort nem kell vennem, hobbimból kifolyólag van itthon jó minőségű, nagy áramú 18650-es cella.

A kazánt mennyi időnként kell cserélni benne, ha teszem azt 1-2ml lötyit porlasztok el vele napi szinten? Eddig 1ml volt a napi fogyasztásom egy kisebb MTL készülékkel, de gondolom a többszörös teljesítmény és a nagyobb térfogatáram miatt több liquidet fog kérni.

A porlasztót lehet/érdemes itthon felújítani ellenálláshuzallal és vattával vagy ez csak a mod készülékekkel jár együtt? Ebben nekem legalább havi 1x porlasztót kell vennem?

Ti melyik webshopból rendeltek liquidet, aromát, alaplevet?



2022. okt. 30. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Általánosságban szeretem a Smok készülékeket. Ez se tűnik rossznak. Az eliq is jó, megbízható oldal, rendeltem már többször is tőlük.


Porlasztót cserélni ilyen minimális használat mellett nem kell túl gyakran, de még keményebb használat mellett is elég sokáig bírják már ezek a mai porlasztók.


Ez a tank csak porlasztófejekkel működik, cseréled, nem újítod. Persze vannak építős (diy) tankok, de ez nem olyan. Vegyél pár porlasztót, ha kiégett csere. Elfogyott, veszel többet.


Alaplevet vaperstore.eu-tól veszek, náluk még (csodával határos módon) van nikotinos alaplé nagy kiszerelésben. Aromát is árulnak bár nem sokat, eliq is jókat ad, de a legjobb aroma szempontból a vape42.

2022. nov. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, megfogadom a kapott tanácsokat!

Szerinted mekkora lehet az élettartama egy ilyen porlasztónak? Igazából ezért is hagytam abba a kísérletezést az elektromos cigivel, mert idegesített, hogy pont a legalkalmatlanabb alkalommal ment tönkre. Aztán futárra várás, ki tudja meddig lesz forgalomban csere porlasztó...

A DIY kazánok több karbantartást igényelnek? Tehát ez az adottság, hogy ellenállás huzalból magamnak felújítom inkább kötöttség, mert kevesebb liquid fér bele, hamarabb felújításra szorul?

Tudsz esetleg ajánlani YT csatornát, FB csoportot, weblapot, szakirodalmat a témában?

2022. nov. 2. 09:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Az élettartamuk változó, én saját tapasztalatból azt mondanám, hogy pár hónap. Van aki pár hetet mond. Jelenleg Smok Nfixet használok (podos) és egy ilyen pod simán bírja több hónapig, rendszeres használat mellett. 100% hogy van ember aki ezt el se hinné.


Az építős kazánok, fajtától függő mennyire macerás, ugye két fajta van, tekercses és mesh (háló) lapos. Nekem pl nem volt és nem is lesz türelmem tekercseket készíteni, bevattázni, méretre vágni stb. A mesh lapos viszont relatíve szimpla, a két végét beilleszted a tank aljába, vatta áthúz alatta, kész is.

Liquid szempontból két fajta van RDA és RTA (dripping és tank). Az RDAba anno a flakonból csöpögtettél két-három slukkonként, az RTAnak van tankja, kb olyan mint egy sima. RDAhoz manapság ún. squonk modot szoktak használni, amiben lent ahol az elemek vannak van egy kis flakon, azt feltöltöd és ha megnyomod felbuggyant egy kicsit a kazánba. Nehéz így elmagyarázni, de nem bonyolult amúgy.


YouTubeon magyarul Fehér Tamás jó videókat csinál, bemutatók, liquid íztesztek stb. Angolul Mike Vapes, RipTrippers, VapingwithTwisted420 mind jók, mégha kicsit hiperaktív személyiségek is. Ez a 4 így kb minden létező készüléket bemutattak, legalábbis amit itthon be lehet szerezni, azokat biztos.

Ha érdekel a diy, Wotofo Profile RDA-t tudom ajánlani, hozzá Vandy Vape Pulse squonk mod, yt-n találsz róla videót, elmagyarázzák hogy működik, mivel érdemes stb. Egy időben ezt a kombót használtam mint napi vape, szinte tökéletes.


Ez jó hosszú lett, lehet kicsit soknak meg bonyinak tűnik, de nem kell aggódni, könnyen bele lehet jönni :)

2022. nov. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!