Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Kb mennyi dohányzás után kezd...

Kb mennyi dohányzás után kezd el a tüdő rondábbá válni meg roncsolódni? Ha keveset cigizek alkalmanként akkor nem történik ilyen? Megtisztítja magát a tüdő?

Figyelt kérdés
Mielőtt valaki azzal jönne: nem, nem szokok rá mert szerintem nem is addiktív meg nekem csak néha kel.
2022. nov. 16. 14:32
 1/9 anonim válasza:
Ha kevesebbet cigizel akkor kevesebb mocsok rakódik le a tüdődre és kevésbé roncsolódik, de ezt a dolgot nem úszod meg. . A rákkeltő vegyületek esetében amik a füstjében találhatóak, nincsen minimális dózis, nem mondhatod hogy 0,005 mg benzol még nem árt, 0,006 mg meg már igen.
2022. nov. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Ez nagyon sok dologtól függ…

-Kor

-Nem

-Testsúly

-Életmód

-Napi elszívott mennyiség

-Genetika

-Meglévő betegségek… És a többi…

Alapjaiban véve az első hónapokban is “szemmel” látható elváltozások történnek intenzív dohányzás miatt a tüdőn belül (kátrány és nikotin lerakódás a hörgőknél, hörgők szűkülése, stb…

Ex dohányosként mondom, hogy én is alkalmi dohányosként kezdtem hasonló mentalitással és 13 év után fél év küszködéssel raktam le egy éve a cigit napi 15 szál után!

Inkább hanyagold teljesen a dohányzást, mert életed legrosszabb döntése lesz, hogyha rászoksz!

2022. nov. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Már az első szál cigitól is látszódik a kátrány a többi genetika kérdése ,hogy mikor roncsolódsz.
2022. nov. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Mindenki így kezdte. Senki sincs úgy vele hogy „na jó most rászokok". Először nem is érzed, aztán mindenféle kifogásokat találsz hogy cigizz, mire leesik hogy rászoktál már nem fog zavarni mert már olyan régóta elvagy vele. És akkor jönnek a bármikor „letudnám rakni" és társai.

Ha keveset cigizel alkalmanként akkor csak alkalmanként lesz barnább a tüdőd, de barnább lesz. Persze tisztul, de minden szállal barnul is egyben.

2022. nov. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tehát ha elszivtam mostanában heti 6 cigit még van esély az egészséges tüdőre ami nem barnul vagy már gázos? Amugy nem, probáltam hogy rászokok e, de nem kívánom annyira, mármint nekem kicsit fáj a bal karom is a cigizéstől meg nem tudom.
2022. nov. 16. 20:46
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy anonim oldalon anonim embereknek kell bizonygatnod, hogy nem szoknál rá.

Annyit viszont elárulok, hogy az emberek 99%-a pont ugyan ezt csinálja, és utána lesz függő.

Először csak este a haverkákkal 1 szál, aztán már reggel is becsúszik egy, utána már hazafelé is egy, és a végén elmegy majd napi egy doboz.

Mondom még egyszer, nem itt kell bizonygatnod, hogy nem fogsz rászokni.


A többit meg már leírták. Valaki 30 évesen belehal, valaki el van 80 éves koráig napi 2 dobozzal.

2022. nov. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez több dologtól is függ.
2022. nov. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sok dologtól függ de leginkább az akarat. Néha cigizek társaságban hangulat miatt. Néha havi egy szálat mert engem nyugtat. Egyébként meg van hogy egy évig fél évig hozzá se érek, el se fogadom ha adják. Rajtam nem látszódik hogy cigiztem volna valaha. Tüdőszűrésem makulátlan. De nem kizárt hogy segít a genetika is.
2022. nov. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bizony nagyon jól leírták előttem.

mindenki így kezdi és ugyan ezeket mondja el.

Csak egy két szálat szívok, nem fogok rászokni, aztán bármikor letudnám tenni. De nem teszi mert már nem tudja és csak hónapok vagy évek múlva meri beismerni hogy már rászokott és nem tudja letenni.

Utána jönnek a kérdések hogy hogyan lehetne leszokni róla mert sehogyan se tudja letenni.

2022. nov. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!