Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzás tényleg nagyon...

A dohányzás tényleg nagyon rontja a sport teljesítményt? Valakinek itt már tényleg rontotta vagy ez csak egy butaság?

Figyelt kérdés

2022. nov. 17. 06:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Sok exatlonista is dohányzik mégis sokáig eljut a kimerítő versenyben.
2022. nov. 17. 06:50
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a légzés kapacitást nagyban csökkenti, ha nem kapsz levegőt, akkor nem tudsz úgy teljesíteni. Próbáld ki, hogy milyen valamit úgy csinálni, hogy egy vastag sálat az arcodra kötsz, és utána ugyanezt nélküle.
2022. nov. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csökkenti, nem is kicsit.

De sokaknak ez nem tűnik fel, mert mindig is dohányoztak :)

Meg genetikai adottság, hogy az embernek mennyi felesleges tüdőkapacitása van. Ha van miből elvenni, akkor nem ront kirívó mértékben a teljesítményen.

2022. nov. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2022. nov. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én bringázom. Az emelkedőkön tapasztaltam óriási változást miután letettem a cigit. Nincs lihegés, vörös fej, sokkal könnyebben megy az egész.
2022. nov. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Hogy lenne butaság, amikor a nikotin (még ha van füstszűrű, akkor is) bejut a tüdődbe, és ott marad. Onnan nem tudod semmivel sem kiűzni, az csak gyarapszik. Tehát aki nem dohányzik, vagy abbahagyta, annak nem kerül a tüdejébe nikotin, és ezáltal jobb a tüdő kapacitása.
2022. nov. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

20-30 év alatt nyilván van hatása, de amikor egy kis 16 éves nyavalyog, hogy nem tud futni, mert cigizik, na az nyavalygás!

Szoktam cigizni, változó hogy napokig semmit, vagy napi 10 szálat... erdőben dolgozom, napi 15 km-t sétálok hegyre fel, hegyre le, a többiek a marha egészséges, sportos, fitt életmódjukkal beledöglenek ha 1x meg kell mászniuk egy dombot, amit én naponta 20x szoktam, minden gond nélkül.

2022. nov. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én amikor bagóztam már azt észre vettem ha a 2. emeletre siettem fel.

Úgy fujtattam mint a gőzmozdony.

Letettem és évek mulva már nem veszem észre, nem zihálok.

2022. nov. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!