Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van itt olyan aki már fiatalon...

Van itt olyan aki már fiatalon (16-17 évesen) megbánta, hogy elkezdett dohányozni? Miért bántad meg? Hány éves korodban szoktál rá?

Figyelt kérdés

2022. nov. 23. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
12, mert azóta sem tudtam leszokni.
2022. nov. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen.

Most pipázok,ebben nincs kátrány,szén-monoxid sem jön létre.

Natúr anyag.

Sokáig tudom pöfékelni,le is tüdőzöm.

Filter van ebben is.

De igazából nem érzem a hasznát.

Az illata jó,de miután eltüzeltem az összes dohányt,az arcomnak már nincs jó illata.

Nem rossz minőségű dohányt veszek,ezt hozzáteszem.

Talán 15?

Ez a legpontosabb sacc.

Abbahagytam egy hétre,mikor beteg voltam.

Utána még egy hétre,nem hiányzott.

Na akkor megint...

Százszor finomabb volt az íze, lágyabb érzése volt a füstnek.

Baromi jó volt megint rágyújtani.

Mintha nem innál semmit csak vizet egy évig,és utána kibontanád a kedvenc italod miután hót szomjas vagy.

Na mondom ilyen nincs...

De le akarok szokni.

A rosseb akar időt pazarolni rá,pénzt sokat nem költöttem rá mondjuk.

Annyira nem drága dolog.

Minőségben is jó.

Na de semmi kedvem ehhez az átkozott szaghoz sem utána.

A pipának sincs jó illata,miután végeztem és a hamut kikapartam belőle.

Sőt,bármit a zsebedbe teszel pl zsebkendő vagy bármi,annak ugyanilyen hamutál illata lesz.

Qrva életbe.

2022. nov. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pipázásnál letüdőzöd a füstöt???uhh hadd kiii.nem erős?hogyhogy fiatalon a pipázásra adtad a fejed?mellette cigi már nem is megy?
2022. nov. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#2, azt írod jó minőségű >dohányt< veszel.

Amennyiben ez igaz, akkor el kell szomorítsalak, de igenis keletkezik kátrány, sőt még szén-monoxid is. Nem tudom te hol élsz, de ebben a világban az égés már csak így megy.

2022. nov. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3# Cigizni sokkal rosszabb számomra.

Rakok bele szűrőt,nem köpködök sárga/zöldeket.

Mikor cigiztem sokkal rosszabb volt.

Drágább is.

Meg kellemetlenebb.

#4 Az ÁNTSZ nem engedi,hogy vegyszereket rakjanak bele.

Nem mellesleg tényleg nincs benne kátrány.

A szén monoxid sincs.

2022. nov. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5

Te tényleg rohadt fiatal lehetsz ha egy gimis kémiaórára se sikerült még beülni...


Nem tudom a vegyszerek vagy az ÁNTSZ hogy jön ide, nem azt mondtam, hogy direkt telerakják mindenféle csúnyasággal. (persze attól az még igaz, hogy manapság rendkívül nehéz "tiszta" dohányt találni, ami nem volt megáztatva semmiben, de ez most mindegy)

Még ha te magad termeszted a dohányt, levágod, kiszárítod és azt gyújtod meg, akkor sem lesz mágikusan semleges hatása vagy "kátránymentes"...


A lényeg abban van, hogy ha szerves vegyületet égetsz, (mint a dohány) mindenképp keletkezni fog CO2 illetve CO is, amennyiben nem tökéletes égésről beszélünk.

Kátránnyal ugyanez a helyzet, a dohányban alapvetően nincs, de égése során keletkezik. És teljesen mindegy, hogy a szóban forgó dohány egy papírban (cigi), dohánylevélben (szivar) vagy egy fadarabban (pipa) ég.

Ez így működik, kész. Nincs olyan növény amely égése alatt ne keletkezne CO vagy kátrány.


És ezt ne úgy vedd, hogy én itt antidohányoskodom neked, én is cigiztem, nem is keveset, imádtam, de ez nem változtat a tényen, hogy mi van benne vagy hogy káros-e.

2022. nov. 27. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

amennyiben nem tökéletes égésről beszélünk.

Na tudsz te ha akarsz!

Az ÁNTSZ nem engedi,hogy telemocskolják.

Lehet bele rakni szűrőt is.

Nem mellesleg ettől nem krákog az ember,mint a sima cigi miatt.

Se ragasztó,se papír,se átitatott szutyok.

Milliószor tisztább,natúrabb cucc mint a sima cigi.

Ez az érv mellette.

Ezért nem cigizek.

Nem mentem gimibe,semmi értelme.

Ennyi kémiát tanultunk mi is általánosban.

Nem is tudtam hogy gimi kell ehhez.

2022. nov. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet kellett volna menni gimibe, szánni időt a tanulásra.. Pl értelmező olvasás.


Nézd akkor így, raksz bele egy szűrőt, elszívod, milyen színű lesz? A felgyülemlett barna trutyi rajta vajon mi lehet? Ugyanaz a cucc amit mutogatnak egy dohányzó ember tüdejében?

(kátrány)


És nem tökéletes égésről beszélünk, ugye? Vagy szerinted egy pipában égő dohány az? (segítek, nem az, nincs megfelelő hő, nincs megfelelő oxigénellátás)


"Milliószor tisztább,natúrabb cucc mint a sima cigi."


Natúr≠veszélytelen. A fa is natúr, természetes, de ha elégeted a kályhádban azért mégis van kémény, hogy kivezesd a füstöt, meg CO szint mérő, füstérzékelő... Szerinted miért?

2022. nov. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!